Będzie wsparcie dla ŁKS-u

Strona główna » Aktualności

Będzie wsparcie dla ŁKS-u

Będzie wsparcie dla ŁKS-u
Zawodnicy oraz zarząd ŁKS 1926 Łomża podczas spotkania z Prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim
Do zakończenia trzecioligowego sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Drużyna ŁKS 1926 Łomża jest bliska zrealizowania przedsezonowego celu i utrzymania na tym szczeblu rozgrywkowym. W ubiegłym tygodniu z przedstawicielami biało-czerwonych spotkał się Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. Rozmawiano o bieżącej sytuacji w klubie, a także jego przyszłości.

- ŁKS to historia i tradycja naszego miasta – mówi gospodarz Łomży. - Zależy mi na piłce na jak najwyższym poziomie. Sześćdziesięciotysięczne miasto jakim jest Łomża na pewno na to zasługuje. Mamy świetną bazę sportową, ale także potencjał sportowy, którego nigdy nie brakowało – dodaje Mariusz Chrzanowski.

W czerwcu Prezydent Miasta Łomża wystosuje wniosek do Rady Miejskiej o przesunięcie środków w budżecie, które w ramach promocji miasta miałyby zasilić konto klubu. - Rozmawiałem już w tej kwestii z radnymi klubu PiS – oznajmia włodarz miasta nad Narwią. Jest tylko jeden warunek, łomżanie muszą zająć miejsce gwarantujące pozostanie w lidze. - Promocją dla Łomży jest gra z takimi zespołami jak Widzew czy ŁKS Łódź. Dlatego ściskam kciuki za naszych piłkarzy, aby utrzymali się w rozgrywkach. Wówczas będę miał możliwość wygospodarowania dodatkowych środków – wyjaśnia Mariusz Chrzanowski. Na cztery kolejki przed końcem ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Ostatnie zwycięstwa potwierdzają, że zespół jest w formie. - Zawodnicy są świadomi tego o co grają – mówi Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926 Łomża.

Uściłowski funkcję prezesa sprawuje od niedawna. Z ludźmi – w większości młodymi – którzy tworzą nowy zarząd chce zacząć od poukładania spraw finansowo-organizacyjnych. - Pracujemy nad tym, aby budować jakość tego klubu i zmierzać do stabilności. Ta stabilność, to na dzień dzisiejszy spokojna gra w trzeciej lidze – tłumaczy.

Wsparcie ze strony samorządu pozwoli na osiągnięcie pewnej równowagi. Trzecia liga nie jest jednak szczytem marzeń łomżyńskich kibiców. Ale, by walczyć o wyższe cele niezbędne są środki z zewnątrz. - Impuls musi pójść także ze strony lokalnego biznesu – twierdzi Prezydent. Firm, które mogłyby zainwestować w ŁKS z pewnością nie brakuje, tylko jak je przyciągnąć do klubu? Jak podkreśla prezes Uściłowski, zarząd cały czas czyni starania, aby tak się stało. - Rozmawiamy ze sponsorami. Prowadzimy intensywne działania marketingowe. Ta łatka z przeszłości, kiedy wokół ŁKS-u wytworzył się zły klimat może w końcu zostanie odczepiona? – mówi.

Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku z inicjatywy Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego łomżyński klub otrzymał z puli na promocję miasta kwotę 150 tys. zł. Środki okazały się niezbędne do tego, aby wystartować w rozgrywkach. - Bez wsparcia Prezydenta nasz start w trzeciej lidze byłby niemożliwy – kwituje Uściłowski. Należy przy tym dodać, iż w tym roku na konto łomżan trafiło również 200 tys. zł w ramach dotacji konkursowej na "przygotowanie i udział we współzawodnictwie sportowym".

2017-05-22 13:46 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED