Studenci debatowali o prawach konsumentów

Strona główna » Aktualności

Studenci debatowali o prawach konsumentów

Studenci debatowali o prawach konsumentów
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dr hab. Krzysztof Prokop z PWSIiP
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się IV Łomżyńskie Forum Samorządowe, którego tematem przewodnim były prawa konsumenta. Konferencję naukową zorganizowało Akademickie Forum Samorządowe działające przy Instytucie Prawa i Administracji PWSIiP w Łomży.

Konferencję otworzył Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Bardzo się cieszę, że ta idea organizowania konferencji naukowych przez Akademickie Forum Samorządowe, która została zapoczątkowana parę lat temu, jest dalej realizowana. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana w latach następnych, bo bardzo ważne jest to, żeby podejmować dyskusje dotyczące spraw niezwykle istotnych – mówił Mariusz Chrzanowski przypominając, że jako pierwszy opiekun naukowy koła, miał przyjemność uczestniczyć wraz ze studentami przy organizacji różnych przedsięwzięć, w tym tego rodzaju konferencji. - Dzisiaj będziemy dyskutowali na temat ochrony praw konsumentów, czyli kwestii, która dotyczy nas wszystkich. Jestem przekonany, że będzie ona merytoryczna, bo prelegenci, którzy biorą w niej udział są wybitnymi specjalistami. Jest to bardzo ważne, że studenci mogą czerpać od osób, które mają wiedzę zarówno teoretyczną jak i doświadczenie praktyczne w kwestiach, które są przedmiotem dzisiejszej konferencji – mówił Prezydent Łomży.
W trakcie spotkania o konstytucyjnych aspektach prawa konsumenta mówił dr hab. Krzysztof Prokop. Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów opowiedziała o ochronie zbiorowych interesów konsumentów w praktyce, a także o rozwiązaniach stosowanych przez UOKIK. O uprawnieniach konsumentów przy zawieraniu umów mówił Andrzej Płachecki z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zaś Piotr Kempisty z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku przedstawił reprezentowaną przez siebie instytucję jako podmiot systemu pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
Głos zapierali także studenci uczelni. Cezary Waldziński referował nt. „chwilówek”, Katarzyna Jurewicz-Bakun o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, Justyna Konopka o zawieraniu umów na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa, Natalia Zubrzycka nt. nieuczciwej reklamy, Ada Lendzioszek o gwarancjach, zaś Joanna Popielarz wypowiadała się w kwestii konsumenta w prawie polskim. Przez Natalię Dobkowską odczytany został referat pt. „Ukrywanie towaru przez przedsiębiorcę, jako wykroczenie przeciwko interesom konsumentów w świetle  ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń”, autorstwa Mileny Powirskiej z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

2017-05-17 14:22 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED