Kolejny medal długodystansowców Prefbetu

Strona główna » Aktualności

Podczas Mistrzostw Polski na 10 000 metrów rozegranych w Rybniku drużyna LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża zdobyła tytuł wicemistrzów Polski. Na starcie stanęło czterech łomżyńskich biegaczy.

Każdy z zawodników walczył o jak najlepszy wynik, gdyż do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma trzech najlepszych czasów. - Dla naszej drużyny liczyły się czasy Mateusza Demczyszaka, Macieja Badurka i Przemysław Dabrowskiego. Czwartemu Michałowi Bernardelli  do znalezienia się w trójce naszej drużyny zabrakło 2,83 sekundy. Michał przez organizatorów został wstawiony do II serii, którą prawie przez cały dystans  musiał sam prowadzić  a w dodatku na samym finiszu zastał "zmieniony" przez zawodnika z Rudy Śląskiej. Demczyszak, Dąbrowski i Bernardelli uzyskali rekordy życiowe a Badurek zbliżył się do swojej życiówki, tak więc raczej chłopcy niewiele więcej mogli zrobić – przekazuje trener Andrzej Korytkowski.