Projekt "Legia Soccer Schools" nad Narwią

Strona główna » Aktualności

Projekt "Legia Soccer Schools" nad Narwią

Projekt
Spotkanie w gabinecie Prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Od maja rusza w Łomży ogólnopolski projekt "Legia Soccer Schools". W zajęciach uczestniczyć będą dzieci w wieku od 3 do 7 lat. - To bardzo ciekawa inicjatywa, na której skorzystają wszyscy – nie ma wątpliwości Prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta w ubiegłym tygodniu rozmawiał z przedstawicielami stołecznego klubu.

- Projekt ma służyć przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Zachęcać ich do uprawiania sportu, gospodarować im wolny czas. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko rozwój fizyczny dziecka, ale także nauka pewnych wartości i zachowań. To bardzo ważne – mówi Mariusz Chrzanowski, zwracając uwagę na edukacyjny wymiar "Piłkarskich przedszkoli". - Zajęcia propagują również rodzinne spędzanie wolnego czasu – kontynuuje Prezydent. Dodaje też, że projekt obok inwestycji w młodego człowieka, jest inwestycją w łomżyńską piłkę.

Idea "Soccer Schools" zrodziła się trzy lata temu. Projekt rozwinął się w błyskawicznym tempie. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju. Do tego grona dołącza gród nad Narwią. - Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia. Jest rodowitym łomżaninem. W przeszłości grał w juniorskich drużynach łomżyńskiego KS. Kariera sportowa nie była jednak mu pisana. Postawił na naukę. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, bo sport od zawsze był jego pasją. Przy Łazienkowskiej pracuje od 7 lat. Podjęcie współpracy na rzecz rozwoju piłki w rodzinnym mieście było dla niego jednym z priorytetów. - Ten cel, który sobie postawiłem udało się  zrealizować, co bardzo mnie cieszy – mówi.

Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów. - Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski. Co daje uczestnictwo w "Piłkarskim przedszkolu"? - Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu "Legia Soccer Schools".

O tym, że współpraca w ramach "Soccer Schools" może przynieść wiele korzyści, wątpliwości nie ma Jacek Lis, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. To tam po zakończonym projekcie trafialiby młodzi adepci futbolu. - Jest to świetna inicjatywa, na której możemy tylko zyskać. Od kogo mamy się uczyć, jak nie od najlepszych? – pyta retorycznie. - Legia jest marką i na pewno magnesem, który może przyciągnąć dzieci do piłki. A to wyjdzie z korzyścią dla wszystkich – uważa były zawodnik łomżyńskiego KS. Podobnego zdania jest Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926. Według niego dzieci powinny poznawać tajniki futbolu jak najwcześniej. - To z pewnością będzie pozytywnie rzutowało na ich dalszy rozwój – mówi. - Ci, którzy zaczną dziś treningi w przyszłości, już jako ukształtowani piłkarze mogą zasilić nasz klub – dodaje sternik biało-czerwonych.

Oficjalne otwarcie i pierwsze zajęcia w ramach "Soccer Schools" odbędą się 14 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 10, przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 17. Zapisy ruszą już niebawem. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza w zakładce "Zapisz się" na stronie internetowej http://www.legiasoccerschools.pl/.

2017-04-21 11:04 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED