Łomżatki pocieszą najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych

Strona główna » Aktualności

Łomżatki pocieszą najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych

We wtorkowe popołudnie Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazał łomżyńskim policjantom 200 pluszowych misiów „Łomżatków” wraz z odblaskami. Podarunek ma być wykorzystywany podczas zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych. - Serdecznie dziękujemy Prezydentowi za ten prezent oraz innego rodzaju wsparcie, jakie otrzymujemy. Myślę, że nasza współpraca dalej będzie się dobrze układała – mówił kom. Marek Sienkiewicz, Komendant Miejski Policji w Łomży.

Pluszowy miś „Łomżatek” nawiązuje do ozdoby, która już od dwóch lat w okresie zimowym gości na Starym Rynku i jest wielką atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Po raz pierwszy w wersji pluszowej pojawił się jako prezent dla przedszkolaków w ubiegłoroczne Mikołajki. - Podczas spotkań z policjantami padł pomysł zakupu właśnie takich pluszowych misiów, które mogłyby być wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Każdy z 200 przekazanych pluszaków ma opaskę odblaskową, gdyż bardzo mocno promujemy bezpieczeństwo naszych mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych – mówił Mariusz Chrzanowski. Przypomniał, że samorząd od lat finansuje ponadnormatywne patrole oraz wspiera policję przy zakupach inwestycyjnych. – W tym roku przeznaczamy 125 tys. zł na patrole oraz 35 tys. zł na zakup sprzętu informatycznego – poinformował Prezydent Łomży zapowiadając, że jeszcze w kwietniu samorząd przekaże Komendzie Miejskiej Policji w Łomży 700 odblasków.
Podinsp. Piotr Pietrzak podkreślał, że zdarzenie drogowe dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym stresem. - Mamy nadzieję, że te misie nie będą się szybko rozchodziły, ale niestety statystyki pokazują co innego. Odnotowujemy około 10 proc. zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych, a wiadomo, że one najbardziej przeżywają tego rodzaju zdarzenia. Ten miś ma być takim małym pocieszeniem w tych trudnych chwilach – mówił, jednocześnie dziękując Prezydentowi za wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Widzimy, że na terenie naszego miasta jest dużo takich inicjatyw. Zostały doświetlone przejścia dla pieszych, modernizowane są niektóre ciągi komunikacyjne, cały czas coś się remontuje, coś się polepsza i poprawia – dodawał Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

2017-04-12 08:49 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED