Koszykarska "Czwórka"

Strona główna » Aktualności

Koszykarska
Koszykarki UKS 4 uplasowały się tuż za podium
Sportowe sukcesy osiągają zawodnicy UKS 4 Łomża. Dziewczęta zajęły wysoką 4. lokatę na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Ełku, zaś chłopcy okazali się najlepszym polskim zespołem w Młodej Lidze Żubrów.

Podczas rozgrywanego w Ełku turnieju koszykarki z "Czwórki" rozegrały 5 meczów. Wygrały trzy z nich, co dało im czwartą lokatę. O końcowej klasyfikacji zadecydowały małe punkty. Młode łomżanki uplasowały się tuż za drużynami z Grodna oraz Ełku. - Z Grodnem oraz z 3 Ełk wygraliśmy, lecz niestety zespoły te miały od nas lepszy bilans punktowy. W ostatnim spotkaniu z 5 Nenufar Ełk kontuzji doznała świetnie grająca Gabrysia Ramotowska, co przyczyniło się do naszej przegranej – przekazuje Szkoła Podstawowa nr 4. Ewentualne zwycięstwo dałoby zespołowi z Łomży pierwsze miejsce i złote medale. Najlepszą zawodniczką drużyny została Weronika Gontarska. Natomiast do najlepszej piątki turnieju wybrano Gabrielę Ramotowską.

Duży sukces osiągnęli również młodzi koszykarze UKS 4, którzy zajęli drugie miejsce w Młodej Lidze Żubrów. Lepsi od nich okazali się tylko zawodnicy z Grodna. Tym samy zawodnicy z "Czwórki" okazali się najlepszym polskim zespołem w lidze. Warto dodać, iż Patryk Boniecki zdobył statuetkę najlepszego zawodnika finałów.

2017-04-11 10:30 Opublikował: Grzegorz Daniluk