Udział w kampanii na terenie naszego miasta zgłosiły: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Broniewskiego, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Staszica, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkoła Podstawowa Nr 9, Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II, Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum Publiczne Nr 2 im. Jana Pawła II, Gimnazjum Publiczne Nr 8, Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Łomży, Świetlica Opiekuńczo – Wychowawcza „LUMEN”, Świetlica Socjoterapeutyczna „Promyk Nadziei”.
Kampanię realizowano od kwietnia do grudnia 2010 roku. W akcji uczestniczyło ogółem ponad 5 tys. uczniów. Szkoły i świetlice aktywnie włączyły się w kampanię poprzez udział w konkursach indywidualnych i zbiorowych („Dwa kółka”, „Pozytywnie nakręceni”, „Życzę sobie”). Dzieci i młodzież uczestniczyły w zajęciach i warsztatach profilaktycznych z wykorzystaniem ulotek „Co masz w głowie?”, „Najważniejszą częścią Twojego organizmu jest mózg”, „Idź po rozum do głowy”. Na zajęciach poruszano tematykę szkodliwości narkotyków, alkoholu i innych środków odurzających na organizm młodego człowieka, a w szczególności na mózg. Odbyły się również spotkania z rodzicami, mające na celu uświadomienie jak ważną rolę spełniają w wychowaniu i jak powinni rozmawiać ze swoimi dziećmi. Rodzice otrzymali ulotki „Jak rozmawiać z dziećmi” i „Czy wiecie o dopalaczach tyle, ile Wasze dzieci?”. Ponadto do przychodni i szkół rodzenia przekazano plakaty „Przyszli rodzice, bądźcie trzeźwi dla trojga”. Młodzież bardzo chętnie odwiedzała pobliskie sklepy, przekazując plakaty „Wyglądasz na dorosłego? A masz mniej niż 18 lat, alkoholu ani papierosów i tak nie kupisz”. Dzieci i młodzież prezentowały również scenki profilaktyczne o tematyce uzależnień według własnych scenariuszy. Młodzież przekazała rodzicom ulotki dotyczące trzeźwej jazdy „Noc usypia czujność” i „Nie bądź słaby. Nie pozwól by Tobą i Twoim autem kierowały promile!”. W szkołach i świetlicach organizowano zajęcia sportowe, konkursy plastyczne promujące zdrowy styl życia.
W akcję włączyli się dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, dzieci, młodzież, rodzice.
Laureatami konkursów ogólnopolskich zostali:
- Krystian Hojdeczko ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży,
- Aleksandra Wronowska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży,
- Wiktoria Koźlicka ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży,
- Łukasz Jankowski z Gimnazjum Publicznego Nr 2 w Łomży,
- Piotr Bagiński z Gimnazjum Publicznego Nr 2 w Łomży,
- Franciszek Przybylski ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Łomży,
- Katarzyna Wyrwas ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży,
- Łucja Bruszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży.
Z rąk Mirosławy Kluczek, zastępcy Prezydenta Miasta Łomży, certyfikaty za objęcie uczniów fachową opieką pedagogiczną, rzetelne prowadzenie zajęć edukacyjnych i sprawowanie nadzoru merytorycznego nad konkursami towarzyszącymi akcji otrzymali: Ks. Andrzej Popielski, Elżbieta Kozłowska, Maria Gołąbecka, Wanda Majewska, Alicja Szymanowska, Jolanta Kozłowska, Maria Wiśniewska, Agnieszka Matukin, Agnieszka Filipiuk, Barbara Rybakiewicz, Marzena Wasilewska, Danuta Gieraga, Katarzyna Karwowska i Anna Arciszewska.