Integracja poprzez sport

Strona główna » Aktualności

Integracja poprzez sport

Integracja poprzez sport
Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju wręcza dyrektor ZSS, Bożena Niewińska
To był ich dzień. Strzelali, dryblowali - byli najlepsi. Mowa o uczniach Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, którzy wygrali Wiosenny Turniej w Halowej Piłce Nożnej, rozegrany w hali II Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży, z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i posłanką Bernadetą Krynicką w składzie.

- Bardzo fajna inicjatywa zorganizowana po raz kolejny przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych. Urząd zawsze stara się włączać w takie akcje. Poprzez sport można pomagać innym i to jest właśnie piękne. Dzisiaj wszyscy zagraliśmy dla tych młodych ludzi – mówi Mariusz Chrzanowski, kapitan "ratuszowej" drużyny. Wystapiła w niej też gościnnie posłanka Bernadeta Krynicka. - To coś wspaniałego. Widać ile radości mają w sobie te dzieci. Naprawdę warto organizować takie wydarzenia, by przeżywać chwile takie jak dziś – podzieliła się swoimi wrażeniami.

Turniej miał przede wszystkim na celu integrację środowiska młodzieży z niepełnosprawnością oraz popularyzację wśród niej piłki nożnej. - Sport, a w szczególności futbol, łączy ludzi. Chcieliśmy wyjść poza mury szkoły, zaprezentować umiejętności naszych uczniów na zewnątrz. Pokazać, że potrafimy. Każda taka inicjatywa wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród naszej młodzieży, co niejednokrotnie było widać podczas zmagań sportowych – mówi Łukasz Kacprowski, radny i nauczyciel w-f w ZSS, a także pomysłodawca całej imprezy.

W turnieju wystąpiły 3 drużyny: uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, reprezentacja Urzędu Miejskiego w Łomży oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Najlepsza okazała się młodzież z niepełnosprawnością, wygrywając 6:3 finałowy pojedynek z reprezentacją łomżyńskiego magistratu. Trzecie miejsce zajęli żacy z "Państwówki". Tego dnia nie było jednak przegranych. Liczyła się dobra zabawa, której nie brakowało, a każdy kto dołożył symboliczną cegiełkę do tego wydarzenia może czuć się zwycięzcą.

Emocji nie brakowało także poza "boiskiem". W przerwie odbyły się m.in. zawody w przeciąganiu liny, a po zakończonych meczach swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Fight Clubu Łomża, z Damianem Zorczykowskim na czele. W trakcie turnieju uruchomiona została również internetowa licytacja koszulki meczowej Rafała Boguskiego, wychowanka ŁKS Łomża, grającego obecnie w krakowskiej Wiśle. Środki z licytacji zostaną przekazane na wakacyjne wyjazdy uczniów ZSS.

Wyniki: ZSS-PWSIiP 5:4, UM-PWSIiP 2:1, ZSS-UM 6:3
Klasyfikacja końcowa: 1. ZSS, 2. UM, 3. PWSIiP

2017-03-17 20:50 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED