- Tradycyjnie już turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 15 min dla zawodnika) – przekazuje sędzia zawodów Sławomir Sobociński.
Rywalizacja przebiegała w 10 kategoriach wiekowych: D-20 (dziewczęta do 20 lat) D-16 (dziewczęta do 16 lat), D-13 (dziewczęta do 13 lat), D-10 (dziewczęta do 10 lat), D-8 (dziewczęta do lat 8), C-20 (chłopcy do 20 lat), C-16 (chłopcy do 16 lat), C-13 (chłopcy do 13 lat), C-10 (chłopcy do 10 lat) i C-8 (chłopcy do 8 lat). Zwycięzcy każdej kategorii i najmłodsi zawodnicy otrzymali nagrody.
Przeprowadzono również klasyfikację drużynową szkół, do której zaliczano punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników, w tym minimum jednej zawodniczki. Przy równej ilości punktów o miejscu szkoły decydował wyżej sklasyfikowany zawodnik.
Wyniki poszczególnych kategorii:
Dziewczęta do 20 lat:
1. Jóźwiak Magdalena - 4,0 pkt. (I LO Łomża)
2. Olga Sokołowska - 3,0 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
3. Andżelika Mierzejewska - 2,0 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
Dziewczęta do 16 lat:
1. Magdalena Łukaszewska - 5,0 pkt. (PG 6 Łomża)
2. Sandra Akonom - 4,0 pkt. (PG Ciechanowiec)
3. Gabriela Guziak - 4,0 pkt. (PG Szepietowo)
Dziewczęta do 13 lat:
1. Monika Marcińczyk - 7,0 pkt. (SP 7 Łomża)
2. Malwina Szewczyk - 5,0 pkt. (SP 9 Łomża)
3. Karolina Chojnowska - 5,0 pkt. (SP Konarzyce)
Dziewczęta do 10 lat:
1. Zuzanna Piaścik - 5,0 pkt. (SP 9 Łomża)
2. Marta Dobrowolska - 4,0 pkt. (SP 4 Łomża)
3. Karolina Tymińska - 4,0 pkt. (SP Ciechanowiec)
Dziewczęta do 8 lat:
1. Maria Samełko - 3,0 pkt. (Przedszkole Szepietowo)
2. Maja Szewczyk - 1,0 pkt. (PP 2 Łomża)
Chłopcy do 20 lat:
1. Bartosz Kotarski - 6,0 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
2. Patryk Wrzosek - 4,5 pkt. (ZSOiZ Ciechanowiec)
3. Michał Gryglik - 4,5 pkt. (ZSMiO 5 Łomża)
Chłopcy do 16 lat:
1. Arkadiusz Mroczkowski - 6,0 pkt. (PG 1 Łomża)
2. Szymon Sienkiewicz - 5,0 pkt. (PG 6 Łomża)
3. Paweł Szeligowski - 5,0 pkt. (PG 9 Łomża)
Chłopcy do 13 lat:
1. Michał Karwowski - 6,0 pkt. (SP Konarzyce)
2. Marcin Karwowski - 5,0 pkt. (SP Konarzyce)
3. Patryk Adamczuk - 4,0 pkt. (PG Szepietowo)
Chłopcy do 10 lat:
1. Bartosz Chełstowski - 5,0 pkt. (SP 10 Łomża)
2. Jakub Firmuga - 5,0 pkt. (SP 7 Łomża)
3. Łukasz Piszczatowski - 3,0 pkt. (SP Dąbrówka Kościelna)
Chłopcy do 8 lat:
1. Szymon Mandziuk - 5,0 pkt. (SP 4 Łomża)
2. Igor Pogorzelski - 3,0 pkt. (SP 5 Łomża)
3. Piotr Ciszewski - 3,0 pkt. (PP 14 Łomża)
Wyniki drużynowe:
1. SP Konarzyce - 19,0 pkt. (Karolina Chojnowska - 5,0 pkt., Michał Karwowski - 6,0 pkt., Marcin Karwowski 5,0 pkt., Sebastian Kozikowski - 3,0 pkt.)
2. ZSOiZ Ciechanowiec - 18,0 pkt. (Patryk Wrzosek - 4,5 pkt., Hubert Mularczuk - 4,5 pkt., Miłosz Denysiuk - 5,0 pkt., Magdalena Jóźwiak - 4,0 pkt.)
3. PG Szepietowo - 17,5 pkt. (Tadeusz Kaczyński - 5,0 pkt. Bartosz Buniowski - 4,5 pkt., Gabriela Guziak - 4,0 pkt., Patryk Adamczuk - 4,0 pkt.)
4. SP 9 Łomża - 17,0 pkt. (Malwina Szewczyk - 5,0 pkt., Aleksandra Kowalczyk - 3,0 pkt., Zuzanna Piaścik - 5,0 pkt., Adrianna Duchnowska - 4,0pkt.)
5. SP Ciechanowiec - 16,0 pkt. (Seweryn Lipski - 4,0 pkt., Ewa Tymińska - 4,0 pkt., Wiktoria Grzeszczuk - 4,0 pkt., Kinga Akonom - 4,0 pkt.)
6. PG Ciechanowiec - 15,5 pkt. (Maciej Moczulski - 4,0 pkt. Adrian Majewski - 4,0 pkt., Gabriela Jabłonowska - 3,5 pkt., Akonom Sandra - 4,0 pkt.)
7. PG 6 Łomża - 15,0 pkt. (Magdalena Łukaszewska - 5,0 pkt., Mateusz Skrodzki - 5,0 pkt., Szymon Sienkiewicz - 5,0pkt.)
8. ZSEiO 6 Łomża - 14,0 pkt. (Bartosz Kotarski - 6,0 pkt., Olga Skołowska - 3,0 pkt., Jakub Szymański - 3,0 pkt., Andżelika Mierzejewska - 2,0 pkt.)
9. ZSMiO 5 Łomża - 13,5 pkt. (Michał Gryglik - 4,5 pkt., Marcin Szpada - 3,0 pkt., Gabriel Grzymkowski - 4,0 pkt., Ewelina Tomaszczyk - 2,0pkt.)
10. PG 9 Łomża - 12,5 pkt. (Paweł Szeligowski - 5,0 pkt., Klaudia Brzeziak - 1,5 pkt., Michał Filipkowski - 3,0pkt., Włostowski Łukasz - 3,0 pkt.)
11. Dąbrówka Kościelna - 12,5 pkt.
12. SP 7 Łomża - 12,0 pkt.
13. SP 4 Łomża - 9,0 pkt.
14. SP 10 Łomża - 8,0 pkt.
15. SP 5 Łomża - 7,5 pkt.
16. PG Piątnica - 6,5 pkt.
17. ZS CKR Marianowo - 6,0 pkt.
18. Przedszkole Nr 14 - 5,0 pkt.