Śniadanie biznesowe łomżyńskich przedsiębiorców

Strona główna » Aktualności

Śniadanie biznesowe łomżyńskich przedsiębiorców

Śniadanie biznesowe łomżyńskich przedsiębiorców
Prezydent Mariusz Chrzanowski widzi ogromny potencjał w lokalnych przedsiębiorcach
Około trzydziestu lokalnych przedsiębiorców spotkało się w Parku Przemysłowym Łomża na pierwszym śniadaniu biznesowym zorganizowanym z inicjatywy Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. To kolejny krok w stronę integracji środowiska biznesowego i rozwoju przedsiębiorczości w mieście.

- Pomysł pojawił się podczas obrad Społecznego Forum Gospodarczego. Przedsiębiorcy często zwracali uwagę na to, że brakuje tego typu spotkań w luźnej atmosferze. A wiem jak bardzo są one potrzebne. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom. Ze swojej strony dostrzegam wielki potencjał w naszych lokalnych przedsiębiorcach. Mam nadzieję, że ta inicjatywa zapisze się na stałe w kalendarzu. Ustaliliśmy z przedsiębiorcami, że te spotkania będą odbywały się w każdym miesiącu – tłumaczy Mariusz Chrzanowski. Zastępca Andrzej Garlicki, który odpowiada za kwestie gospodarcze w mieście podkreśla, że śniadania biznesowe mają przede wszystkim integrować przedsiębiorców. - Służyć poznawaniu się, wymianie doświadczeń, nawiązywaniu bliższych relacji biznesowych, a także budowaniu poczucia tożsamości lokalnej społeczności. To także jeden z elementów realizacji Programu Rozwoju Przedsiębiorczości – dodaje.

O tym, że takie spotkania są potrzebne nie trzeba nikogo przekonywać. Mówią o tym sami przedsiębiorcy. W siedzibie Parku Przemysłowego Łomża pojawiło się ich blisko trzydziestu. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się m.in. Bernard Szymański, właściciel hurtowni elektrotechnicznej BTS Szymańscy. - Cieszę się, że doszło do tego spotkania. Jest to początek prawdziwego dialogu młodych przedsiębiorców z doświadczonymi – uważa. - Nikt Łomży nie weźmie na utrzymanie, ani nikt nie weźmie na utrzymanie tych mieszkańców, jeżeli my sami tego nie zrobimy. Wszyscy wspólnie musimy ponosić tą odpowiedzialność i przekazywać młodszym naszą wiedzę i doświadczenie. Młodzi często mnie pytają: jak sobie radziłem w różnych momentach prowadzenia działalności? Odpowiadam, że w każdej chwili musimy być nastawieni na to, że może być raz lepiej, a raz gorzej. Ale trzeba zawsze wychodzić z twarzą i z siłą na nowe działanie – mówi przedsiębiorca z ponad czterdziestoletnim stażem.

Z kolei Tomasz Dmuchowski prowadzi biznes od prawie czterech lat. Jest właścicielem firmy INCRED, działającej w branży informatycznej. - Bardzo pozytywnie oceniam tego typu inicjatywę. Łączy ona przede wszystkim pokolenia. Młodych przedsiębiorców, a nawet tych, którzy chcą być dopiero przedsiębiorcami z tymi, którzy prowadzą biznes od lat. Jest to doskonała okazja do zebrania doświadczeń, nauki, oraz nawiązywania nowych kontaktów – mówi.

Dzisiejsze spotkanie to pierwsza tego typu inicjatywa w historii Łomży. - Zależy nam na tym, aby w takiej nieformalnej formule spotykać się i rozmawiać. Być może uda nam się rozbudować tę formułę o spotkania B2B. Jesteśmy otwarci na każdą propozycję – podsumowuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

2017-03-09 12:52 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED