Raport z konsultacji ws. Straży Miejskiej

Strona główna » Informacje praktyczne » Konsultacje społeczne

Raport z konsultacji ws. Straży Miejskiej

Od dłuższego czasu władze Łomży stają przed problemem dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży. Do Prezydenta Miasta na temat pracy tej jednostki wpływało od mieszkańców wiele, głównie negatywnych opinii. Ostatecznie Mariusz Chrzanowski zdecydował się przeprowadzić w tej sprawie konsultacje społeczne, z których raport prezentujemy w załączniku.

Nim doszło do konsultacji społecznych, zainteresowani mieszkańcy mogli przesyłać swoje opinie na temat funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży na adres mailowy Ratusza. Na tej podstawie, oraz opinii, które Prezydent otrzymywał od mieszkańców podczas różnego rodzaju spotkań, podjęta została decyzja o złożeniu do Rady Miejskiej projektu uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej. Radni projekt uchwały zaopiniowali negatywnie i ostatecznie nie trafił on na sesję. Dlatego Prezydent zdecydował się przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne. Trwały one w dniach od 10 do 30 stycznia br. W ich trakcie mieszkańcy mogli wypełnić ankietę dotyczącą Straży Miejskiej w Łomży. Odbyło się także otwarte spotkanie dla mieszkańców z udziałem ekspertów z zakresu bezpieczeństwa. Swoje opinie na temat dalszego funkcjonowania formacji w naszym mieście mogły wyrazić również rady społeczne oraz rady osiedli. Na tej podstawie sporządzony został raport, który w całości prezentujemy poniżej w załącznikach do pobrania.
- W sprawach kluczowych dla miasta bardzo istotne jest, by decyzja była konsultowana z mieszkańcami. Z przebiegu konsultacji, dyskusji z radnymi oraz mieszkańcami widzę, że potrzebne są zmiany. W najbliższym czasie przedstawię swoją propozycję dotyczącą nowych rozwiązań odnoście funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży – zapowiada Prezydent Mariusz Chrzanowski.

2017-02-13 13:35 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED