- Tradycyjnie już turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 15 min dla zawodnika) – przekazuje sędzia zawodów Sławomir Sobociński.
Rywalizacja przebiegała w 9 kategoriach wiekowych: D-20 (dziewczęta do 20 lat) D-16 (dziewczęta do 16 lat), D-13 (dziewczęta do 13 lat), D-10 (dziewczęta do 10 lat), C-20 (chłopcy do 20 lat), C-16 (chłopcy do 16 lat), C-13 (chłopcy do 13 lat), C-10 (chłopcy do 10 lat) i C-8 (chłopcy do 8 lat). Zwycięzcy każdej kategorii i najmłodsi zawodnicy otrzymali nagrody.
Przeprowadzono również klasyfikację drużynową szkół, do której zaliczano punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników, w tym minimum jednej zawodniczki. Przy równej ilości punktów o miejscu szkoły decydował wyżej sklasyfikowany zawodnik.
Klasyfikacja indywidualna:
Dziewczęta do 20 lat:
1. Sylwia Mroczkowska - 4,0 pkt. (I LO Łomża)
2. Kinga Zygmunt - 3,0 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
3. Martyna Gątarska - 2,5 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
Dziewczęta do 16 lat:
1. Justyna Chojnowska - 5,0 pkt. (PG 1 Łomża)
2. Magdalena Łukaszewska - 5,0 pkt. (PG 6 Łomża)
3. Aleksandra Łuniewska - 4,0 pkt. (PG 1 Łomża)
Dziewczęta do 13 lat:
1. Monika Marcińczyk - 7,0 pkt. (SP 7 Łomża)
2. Karolina Chojnowska - 5,0 pkt. (SP Konarzyce)
3. Malwina Szewczyk - 5,0 pkt. (SP 9 Łomża)
Dziewczęta do 10 lat:
1. Aleksandra Kowalczyk - 3,5 pkt. (SP 9 Łomża)
2. Zuzanna Piaścik - 3,0 pkt. (SP 9 Łomża)
3. Natalia Majewska - 3,0 pkt. (SP Ciechanowiec)
Chłopcy do 20 lat:
1. Bartosz Kotarski - 5,0 pkt. (ZSEiO 6 Łomża)
2. Patryk Wrzosek - 5,0 pkt. (ZSOiZ Ciechanowiec)
3. Michał Gryglik - 5,0 pkt. (ZSMiO 5 Łomża)
Chłopcy do 16 lat:
1. Arkadiusz Mroczkowski - 6,0 pkt. (PG 1 Łomża)
2. Paweł Szeligowski - 5,5 pkt. (PG 9 Łomża)
3. Mateusz Skrodzki - 4,5 pkt. (PG 6 Łomża)
Chłopcy do 13 lat:
1. Michał Karwowski - 6,0 pkt. (SP Konarzyce)
2. Marcin Karwowski - 4,5 pkt. (SP Konarzyce)
3. Seweryn Lipski - 4,0 pkt. (SP Ciechanowiec)
Chłopcy do 10 lat:
1. Bartosz Chełstowski - 5,0 pkt. (SP 10 Łomża)
2. Jakub Firmuga - 4,0 pkt. (SP 7 Łomża)
3. Olivier Pisarski - 3,0 pkt. (SP 9 Łomża)
Chłopcy do 8 lat:
1. Igor Pogorzelski - 4,0 pkt. (SP 5 Łomża)
2. Szymon Mandziuk - 3,0 pkt. (SP 4 Łomża)
3. Dawid Sikorski - 3,0 pkt. (SP 9 Łomża)
Klasyfikacja szkół:
1. SP Konarzyce - 17,5 pkt.
(Karolina Chojnowska – 5,0 pkt., Michał Karwowski – 6,0 pkt., Marcin Karwowski 4,5pkt., Filip Karwowski – 2,0 pkt.)
2. PG Ciechanowiec - 15,0 pkt.
(Aleksandra Łuniewska – 4,0 pkt. Adrian Majewski – 3,0 pkt., Maciej Jakubowski – 4,0 pkt., Akonom Sandra – 4,0 pkt.
3. ZSEiO 6 Łomża - 14,5 pkt.
(Bartosz Kotarski – 5,0 pkt., Kinga Zygmunt – 3,0 pkt., Jakub Szymański – 4,0 pkt., Martyna Gątarska – 2,5 pkt.)
4. PG 6 Łomża - 14,0 pkt.
(Magdalena Łukaszewska – 5,0 pkt., Mateusz Skrodzki – 4,5 pkt., Szymon Sienkiewicz 4,5pkt.)
5. SP 9 Łomża - 13,5 pkt.
(Malwina Szewczyk – 4,0 pkt., Aleksandra Kowalczyk – 3,5 pkt., Zuzanna Piaścik – 3,0 pkt., Dawid Sikorski – 3,0 pkt.)
6. ZSMiO 5 Łomża - 13,0 pkt.
(Michał Gryglik – 5,0 pkt., Marcin Szpada – 4,0 pkt., Gabriel Grzymkowski – 4,0 pkt.)
7. SP Ciechanowiec - 13,0 pkt.
(Seweryn Lipski – 4,0 pkt., Ewa Tymińska – 3,5 pkt., Natalia Majewska – 3,0 pkt., Karolina Tymińska – 2,5 pkt.)
8.ZSOiZ Ciechanowiec - 12,0 pkt.
(Patryk Wrzosek – 5,0 pkt., Hubert Mularczuk – 4,0 pkt., Marcin Mularczuk – 3,0 pkt.)
9. PG 9 Łomża - 12,0 pkt.
(Paweł Szeligowski – 5,5 pkt., Patrycja Juśkiewicz – 3,5 pkt., Michał Filipkowski – 3,0 pkt.
10. SP 7 Łomża - 11,0 pkt.
11. PG 1 Łomża - 11,0 pkt.
12. SP 10 Łomża - 7,0 pkt.
13. PG Piątnica - 5,5 pkt.