Komunikacja miejska miała swoje święto

Strona główna » Aktualności

Komunikacja miejska miała swoje święto

Komunikacja miejska miała swoje święto
Święto Komunikacji Miejskiej w bazie MPK przy ul. Spokojnej
Chociaż Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży powstało blisko 47 lat temu, to takiego wydarzenia jeszcze tam nie było. Występy estradowe, pokazy, konkursy, przejażdżki empekiem retro - to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie towarzyszyły pierwszemu Świętu Komunikacji Miejskiej. W piątek (17.06) w bazie MPK przy ul. Spokojnej spotkały się pokolenia pracowników, mieszkańców, nie zabrakło również znakomitych gości przybyłych specjalnie na tę uroczystość.

- Komunikacja miejska od dziesięcioleci jest niezwykle istotnym elementem naszego miasta, bez którego trudno sobie wyobrazić jego funkcjonowanie – podkreślał obecny na pikniku Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta w ciepłych słowach wypowiedział się o łomżyńskim MPK. - Jest to firma, z której możemy być dumni - stawiająca na podnoszenie jakości usług dla swoich klientów, tworząca tym samym pozytywny wizerunek lokalnej przedsiębiorczości – mówił Mariusz Chrzanowski, składając na koniec gratulacje i życzenia wszystkim byłym i obecnym pracownikom MPK za ich wkład w rozwój przedsiębiorstwa i jednocześnie Łomży.

Tych życzeń i gratulacji tego dnia było wiele. Dołączyła się do nich również Posłanka na Sejm RP Bernadeta Krynicka. - Niech dzisiejsze święto będzie powodem do zadowolenia, udanej zabawy oraz okazją do integracji mieszkańców – mówiła, wyrażając nadzieję, że impreza już na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości miejskich. Parlamentarzystka sprawiła przy okazji miłą niespodziankę dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych, przekazując im oryginalną piłkę trwających Mistrzostw Europy we Francji.

Uroczystość była także doskonałą okazją do uhonorowania najdłużej pracujących w MPK oraz docenienia firm i instytucji wspierających przedsiębiorstwo. Złote medale za długoletnią pracę, przyznane przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej, otrzymało czterech pracowników - Hanna Kossakowska, Krzysztof Zaręba, Tadeusz Chrzanowski oraz Mirosław Białobrzeski, każdy z nich ma ponad trzydziestoletni staż pracy. - W imieniu swoim oraz moich kolegów chciałabym serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Spotkała nas bardzo miła niespodzianka – mówiła chwilę po otrzymaniu medalu, nieco wzruszona, Hanna Kossakowska. Tytuł "Przyjaciela Komunikacji Miejskiej" odebrało łącznie 10 firm i instytucji.

Inicjatywa okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Atrakcji nie zabrakło dla młodszych i starszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Odbywały się m.in. przejażdżki autobusem retro, sprawiające wiele frajdy, szczególnie młodszemu pokoleniu. Na nowoczesnym przystanku autobusowym, zasilanym odnawialnymi źródłami energii, można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Niemałe zainteresowanie wzbudził autobus elektryczny, który przyjechał z ostrołęckiego MZK. Podczas kilkugodzinnej imprezy zabraknąć nie mogło konkursów i zabaw. Sporą gratką było przeciąganie autobusu na linie, w szranki stanęli kierowcy z MPK Łomża i MZK Ostrołęka.

 - Jest czas pracy, ale też jest czas świętowania. Uznaliśmy, że najwyższy czas zacząć celebrować te wspólne lata, przeżycia, przygody i spotkania. Chcieliśmy, aby wydarzenie było świętem dla wszystkich związanych z naszą komunikacją miejską – podsumowuje krótko Janusz Nowakowski, dyrektor MPK.

Święto zintegrowało pokolenia pracowników łomżyńskiej komunikacji miejskiej. Pojawiło się wiele osób, które kiedyś ją tworzyły, dziś będących na zasłużonej emeryturze. Wielu nie widziało się przez lata, była więc okazja do rozmów i powspominania dawnych czasów. - Cieszę się, że takie wydarzenie zostało zorganizowane. Bardzo miło spędzam tu czas. Spotkałem kilku znajomych z dawnych lat, jest o czym rozmawiać, bo wspomnień nie brakuje – mówił 73 - letni Antoni Jurzak, który w bazie przy ul. Spokojnej przepracował ponad 30 lat jako mechanik autobusów. Jednym ze spotkanych znajomych, o których mówił, był siedzący obok niego młodszy o dwa lata Władysław Korytkowski. Koledzy z warsztatu nie widzieli się od ponad dekady. Dawne lata wspominają z łezką w oku. Mówią, że dziś wiele się zmieniło, komunikacja się rozwija, ale ludzie i tak są niezastąpieni.

2016-06-20 07:40 Opublikował: Grzegorz DanilukUrząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED