Puchar Prezydenta zostaje w Łomży

Strona główna » Aktualności

Zwycięstwem młodych koszykarek UKS 4 Łomża zakończył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Podopieczne Marcina Piotrowskiego wygrały wszystkie swoje spotkania. Zawody znane również pod nazwą "Łomża Cup", rozegrano pod koniec ubiegłego tygodnia w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich.

W turnieju wzięły udział łącznie 4 zespoły. Do Łomży przyjechały jeszcze młode koszykarki z  MUKS Stoczek 45 Białystok oraz dwie drużyny z Ełku – UKS Nenufar i UKS 3. Łomżanki zaczęły najlepiej jak tylko można. Po dobrej i skutecznej grze pokonały ekipę z Białegostoku 28-16.

W drugim pojedynku UKS 4 zmierzył się z UKS Nenufar 5 Ełk. Po wyrównanym długimi fragmentami meczu inicjatywę przejęły zawodniczki trenera Piotrowskiego i ostatecznie wygrały 26-13.

Ostatnie spotkanie z UKS 3 Ełk okazało się najbardziej zaciętym w całym turnieju, przez trzy kwarty prowadziła drużyna z Mazur. Rozstrzygająca okazała się czwarta kwarta, w której łomżanki odrobiły straty, by w końcówce przechylić szalę na swoją korzyść.

Tuż po meczu zapanowała ogromna euforia ze strony zawodniczek i kibiców, gdyż ta wygrana dała łomżankom pierwsze miejsce w całym turnieju.