- Jest to kolejne z cyklu spotkanie dla przedsiębiorców chcących inwestować i szukać kontaktów biznesowych poza krajem – informuje Krzysztof Fabiszewski z PPŁ. - Głównym celem Vademecum jest ułatwienie nawiązywania współpracy biznesowej przedsiębiorców z Podlasia z kontrahentami z zagranicy – dodaje.
"Vademecum" jest jednym z elementów oferty Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w zakresie kompleksowej obsługi przedsiębiorstw planujących, jak i już uczestniczących w procesie internacjonalizacji. Jest także jednym z elementów prowadzonej przez Park Przemysłowy Łomża polityki wspierania lokalnej przedsiębiorczości.
Kojarzenie partnerów gospodarczych rozpoczyna się od spotkania podlaskich przedsiębiorców z konsultantami sieci Enterprise Europe Network i doradztwa w zakresie międzynarodowego rozwoju, między innymi zawierania umów czy certyfikacji produktów. Drugim krokiem jest utworzenie biznesowego profilu firmy, który zostaje następnie zamieszczony w międzynarodowej bazie „Partnering Opportunities Database” przeszukiwanej codziennie przez przedsiębiorców na całym świecie. Przedsiębiorcy mogą również wziąć udział w spotkaniach kooperacyjnych, które odbywają się we wcześniej ustalonym miejscu i czasie, najczęściej przy okazji targów czy misji gospodarczych.
- Ostatnim elementem są misje gospodarcze, wyjazdy do krajów, z którymi podlaskie przedsiębiorstwa chciałyby nawiązać kontakty biznesowe. Spotkania pomiędzy przedsiębiorcami są najważniejszym, ale nie jedynym punktem wyjazdu, uczestnicy misji odwiedzają również instytucje kluczowe dla wsparcia biznesu w danym kraju, na przykład specjalne strefy ekonomiczne, parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości – przekazuje Krzysztof Fabiszewski.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o składanie do dnia 29 marca 2016 r. aplikacji na jeden z poniższych adresów email: szmit@pfrr.pl, promocja@parklomza.pl