Nagrody za szczególne dokonania w kulturze rozdane

Strona główna » Aktualności

Nagrody za szczególne dokonania w kulturze rozdane

Nagrody za szczególne dokonania w kulturze rozdane
Laureaci tegorocznej nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w kulturze
W sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora odbyło się w piątek (11.12) wręczenie dorocznych nagród Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Wyróżnienia z rąk Mariusza Chrzanowskiego odebrało 7 osób.

- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom dorobku, ale też wyjątkowej pasji i zaangażowania. Niezwykle cenne jest to, że Państwa wkład w łomżyńską kulturę to działania w dużej mierze społeczne, z miłości do Łomży – mówił Prezydent Miasta, który honorował zwycięzców.

Nagrody Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznawane są nieprzerwanie od 2005 r. Nominowani są twórcy, animatorzy, artyści oraz pracownicy łomżyńskich instytucji kultury. W tym roku zgłoszonych zostało 16 osób. Kapituła konkursowa, pracom, której przewodniczyła zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk rekomendowała 7 nazwisk. - Wybór był bardzo trudny, bo każda z nominowanych osób posiada na swoim koncie pewien dorobek i osiągnięcia – tłumaczyła przewodnicząca.

Podczas tego najważniejszego momentu nie brakowało chwil radości, wzruszenia i zaskoczenia. Docenieni zostali: duet Mariusz Patalan i Henryk Sierzputowski (za upowszechnianie wiedzy o historii miasta i budowanie tożsamości mieszkańców Łomży), Gabriela Szczęsna (za wieloletnie dokumentowanie życia kulturalnego Łomży oraz niezwykłą opowieść o zabytkach miasta), Iwo Świątkowski (za pasję, z jaką włącza mieszkańców Łomży w działania kulturalne, Małgorzata Krystyna Frąckiewicz (za pielęgnowanie historii Łomży), Renata Igielska (w uznaniu dla pracy całego Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz za szczególny wkład w edukacje dzieci i młodzieży), Mirosław Dziewa (za niestrudzoną i udaną popularyzację muzyki jazzowej). Przyznano również nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego, otrzymała ją kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Karolina Skłodowska.

Gali rozdania nagród towarzyszyły występy znakomitych bardów - Anatola Borowika i pochodzącego z Ukrainy Dimy Maklakova. Artyści zaśpiewali piosenki Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy.

2015-12-11 14:58 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED