-Ekipa ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich - Polskiego Kina Młodego Widza pracowała z nami aż do godziny 17.00 i kreowała nasze wspólne dzieło – informuje Agnieszka Żyjewska z kl. I E. - Zajęcia poprowadzili: Maciej Sterło-Orlicki (reżyser), Adam Palenta (operator kamery) i Tomasz Kolak (dźwiękowiec, montażysta). Nad całokształtem czuwała niezastąpiona Kasia Kuczyńska (kierownik produkcji), która dyscyplinowała nas przy każdej okazji i natychmiast organizowała potrzebne do scen filmowych: ” gadżety”.
Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy: aktorów, reżyserów, dźwiękową oraz na operatorów kamery. - Będąc w grupie reżyserskiej uczyłam się m.in. rozmowy z aktorem, poszukiwania dobrych kadrów czy panowania nad całym zespołem – podkreśla Agnieszka Żyjewska. Wcześniej napisany scenariusz, z roboczym tytułem „W wirtualnym chruśniaku”, okazał się wdzięcznym materiałem do kręconego filmu i motywował nas do różnorodnych pomysłów, które fachowo przekuwał na materiał filmowy pan Maciek. - Pracowaliśmy wspólnie, pomagaliśmy sobie, przy nakręceniu poszczególnych scen, sugerowaliśmy aktorom różne rozwiązania, by poprawić jakość ich wystąpień. Niektóre sceny kręciliśmy po kilka razy, żeby wybrać tę najlepszą… Potem przeszliśmy do montażu, w którego tajniki wprowadził nas pan Tomek. Czekamy z niecierpliwością na ostateczną wersję filmu, która ma zostać dopracowana przez ekipę już w Warszawie – relacjonuje uczennica II LO.
Warsztaty filmowe były dla młodzieży wyjątkowym doświadczeniem. Relacje partnerskie z naszymi mistrzami, ciekawe dyskusje i szukanie najlepszych rozwiązań, swoboda i kreatywność – to wszystko tworzyło niezapomnianą atmosferę spotkania. Z niecierpliwością czekają na efekty swojej pracy.