Łomża nawiązuje współpracę z Włochami

Strona główna » Aktualności

Łomża nawiązuje współpracę z Włochami

Łomża nawiązuje współpracę z Włochami
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Łomża nawiązuje współpracę z WłochamiWycinek artykułu z włoskiej prasy
14 października 2015 r. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystosował list do burmistrza włoskiego miasta Casalmaggiore Filippo Bomgiovanni, zapraszający do nawiązania współpracy między obydwoma grodami.

Casalmaggiore liczy prawie 16 tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest w północnych Włoszech, w regionie Lombardii. Włosi słyną m.in. z produkcji ekologicznej żywności. - W Casalmaggiore, podobnie jak u nas dominującą gałęzią produkcji jest branża rolno-spożywcza. Myślę, że w przyszłości możemy współpracować na tej płaszczyźnie, ale także wielu innych – mówi Mariusz Chrzanowski. - Nasze miasta mogłyby też wspólnie pisać projekty i starać się o pozyskanie funduszy unijnych – dodaje.

Włoskie miasto stawia również na promocję poprzez sport. W ubiegłym roku siatkarki tamtejszego klubu Pomi sięgnęły po tytuł mistrzyń Italii. - W Łomży chcemy również stworzyć mocną drużynę w grach halowych. Uważam, że pewne sprawdzone wzorce można przenieść na nasz lokalny grunt – tłumaczy włodarz miasta nad Narwią.

2015-10-16 13:57 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED