Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Porcie Łomża i Pływalni Miejskiej Nr 2

Strona główna » Aktualności

W miniony weekend na obiektach zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ponownie miały miejsce imprezy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W czwartek i piątek odbyły się one na Stadionie Miejskim i w Miasteczku Ruchu Drogowego, natomiast na sobotę i niedzielę w Porcie Łomża i Pływalni Miejskiej Nr 2.

W sobotę 9 maja, od godziny 14:00 w basenie portowym dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Port Łomża obyły się zawody kajakowe oraz konkursy strzałów na bramkę oraz rzutów do celu. Do zawodów kajakowych przystąpiło 12 zawodników, którzy wzięli udział w dwóch konkurencjach tj. torze sprawnościowym oraz przeciąganiu kajaków. Tor sprawdzający umiejętności poruszania się kajakiem ustawiony został w basenie portowym, do pokonania którego potrzebne były duże umiejętności pływania kajakiem. Spośród wszystkich zawodników najlepszym okazał się Pan Piotr Grabski, który jako jedyny uzyskał czas poniżej 2 minut, uzyskując znakomity czas 1:48,6s. Drugie miejsce zajęła Pani Teresa Grodzicka z czasem 2,17,2s, a trzecie wywalczył Pan Rajmund Ścięgos.

Następnie zawodnicy po wcześniejszym losowaniu w pary, przystąpili do drugiej konkurencji, którą było przeciąganie kajaków. Zawody odbyły się systemem pucharowym, a najlepsi zawodnicy mieli do pokonania aż 3 rundy. W tej konkurencji ponownie najlepszym okazał się Pan Piotr Grabski. Drugie miejsce wywalczył Pan Tomasz Pasławski a najniższe miejsce na podium zajął drugi raz Pan Rajmund Ścięgos. Na koniec zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci jednogodzinnych darmowych kart wypożyczenia sprzętu pływającego jakim dysponuje Port Łomża.

Natomiast w niedzielę 10 maja na Pływalni Miejskiej Nr 2, w godzinach 12:00 - 14:00 odbył się wodny festyn, na który składały się zawody w siatkówkę wodną oraz koszykówkę, pokaz aqua fitness i nurkowanie z Łomżyńskim Klubem Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Do zawodów w siatkówkę wodną przystąpiły 4 drużyny z Nowogrodu, Wygody, Piątnicy i Podgórza. Turniej rozegrany był systemem "każdy z każdym". Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rozegrać aż 12, dwusetowych meczów. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Piątnicy, która wyprzedziła zespół z Nowogrodu i Wygody. Czwarte miejsce zajął zespół z Podgórza.

W turnieju koszykówki wodnej wystąpiły dwie drużyny. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 10 i Szkoły Podstawowej Nr 2. Rozegrany został dwumecz, 2 x 5 min. Lepsi w nim okazali się zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 10.

W czasie, w którym toczyły się zmagania w zawodach gier wodnych, w basenie sportowym, każdy uczestnik imprezy mógł w asyście płetwonurków zejść pod wodę w pełnym ekwipunku płetwonurkowym. Nurkowanie cieszyło się tak dużą popularnością, iż prowadzącym zabrakło tlenu w butlach! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz drugi włączył się w akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich i z pewnością można oczekiwać kolejnych imprez w ramach tej ogólnopolskiej akcji. Do zobaczenia za rok!!!

tekst i fot: MOSiR w Łomży

2015-05-14 12:24 Opublikował: Grzegorz Daniluk