Rozbiegane Święto Flagi

Strona główna » Aktualności

zwycięzcy Biegu Nadziei na 10 km zmierzają do mety
Emil Dobrowolski z wynikiem 30 min. 41 sek. zwyciężył w Biegu Nadziei na dystansie 10 kilometrów, który odbył się 2 maja ulicami Łomży. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Lisowska, która dystans 10 km pokonała w 35 min. i 39 sek. Spośród mieszkańców Łomży najlepszy okazał się Paweł Grygo (szósty w klasyfikacji generalnej), a spośród łomżynianek Aleksandra Matejkowska (czwarta wśród kobiet i 40. w klasyfikacji generalnej). Bieg Nadziei został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Biegową imprezę na Starym Rynku otworzyli Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki. Pierwsze na starcie ustawiły się dzieci, które z biało-czerwonymi chorągiewkami przebiegły dystans 224 metrów, nawiązujący do 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Każde z nich po biegu zostało udekorowane pamiątkowymi medalami przez Prezydenta Łomży i jego zastępcę.

Następnie na starcie stanęło prawie 130 zawodników i zawodniczek, którzy pobiegli na dystansie 10 kilometrów. W trakcie trwania tej rywalizacji odbył się bieg młodzieży szkolnej „Mila Nadziei” na dystansie 1852 metrów, w którym udział wzięło 59 uczestników. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyli Przemysław Jadacki i Ola Laskowska, wśród uczniów gimnazjów Rafał Pogorzelski i Weronika Kulawczyk, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Kamil Bugnacki i Barbara Kobeszko.

Kilkanaście minut po Młodzieżowej Mili Nadziei na metę zaczęli dobiegać pierwsi uczestnicy Biegu Nadziei. Każdy jego uczestnik na mecie był dekorowany pamiątkowym medalem przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcę Andrzeja Garlickiego. Na podium tego biegu znaleźli się Emil Dobrowolski z Chotomowa, Jakub Nowak z Warszawy i Andrzej Starzyński z Puław. Wśród kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły Aleksandra Lisowska z Olsztyna, Anna Szyszka z Sadownego oraz Ewelina Lubiejewska z Nowego Cydzyna. Nagrodzeni zostali również najlepsi łomżyniacy i łomżynianki biegu, którymi zostali wśród mężczyzn Paweł Grygo, Adam Szydlik i Piotr Szymański, a wśród kobiet Aleksandra Matejkowska, Bożena Wyrwas i Marzena Roszkowska.

Warto odnotować, że w Biegu Nadziei uczestniczyło dwoje radnych Rady Miejskiej Łomży. Bernadeta Krynicka z wynikiem 56 min. 43 sek. została sklasyfikowana na 18. miejscu wśród kobiet, zaś Andrzej Modzelewski wynikiem 56 min. 12 sek. zajął 88. miejsce wśród mężczyzn. W biegu uczestniczyły również posłanka i była bokserka oraz kick-bokserka Iwona Guzowska (na mecie była 52. i 6. jako kobieta) oraz brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w zapasach i wielokrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Agnieszka Wieszczek – Kordus (metę minęła jako 67. uczestnik biegu i jako 7. kobieta). Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej www.biegnadziei.pl.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski za organizację wydarzenia dziękuje Radiu Nadzieja, a w szczególności jego dyrektorowi księdzu Tomaszowi Olszewskiemu.

2015-05-02 19:00 Opublikował: Lukasz Czech