Doradca Prezydenta Łomży medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Strona główna » Aktualności

Mariusz Giełgut i jego koledzy z drużyny "Łomża Team"
Z brązowym medalem z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, wrócił z Zalesia, koło Białej Podlaskiej - Mariusz Giełgut, doradca Prezydenta Łomży. W rozegranych w miniony weekend (28-29 marca) zawodach, znakomite wyniki osiągnęli również jego koledzy z drużyny "Łomża Team", wśród których nie zabrakło m.in złotych medalistów. Oprócz osiągnięć indywidualnych ekipa z Łomży zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Mistrzostwa przeprowadzono w dwóch formułach RAW (start w koszulce specjalistycznej) i EQ (bez koszulki). Mariusz Giełgut startował w formule RAW, w kat. wag. 100kg, grupa wiek. 24-39l.

Wśród łomżyńskich zawodników złote medale zdobyli Waldemar Grzanko (kat. wag. 125kg, grupa wiek. 40-44l), Krzysztof Żukowski (kat. wag. 140kg, grupa wiek. 45-49l) oraz Marcin Sokołowski (kat. wag. 125kg, grupa wiek. 16-17l), ustanawiając przy okazji rekord Polski. Drugie miejsce zajął Zbigniew Wawrzyniak (kat. wag. 110kg, grupa wiek. 40-44l). Tuż za podium uplasowali się Michał Detkiewicz (kat. wag. 110kg ,grupa wiek. 24-39l) oraz Rafał Niedzwiedzki (kat. wag. 125kg, grupa wiek. 24-39l).

Łomżanie wywalczyli także prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 16-20 czerwca 2015 r. w czeskiej Pradze. W zawodach udział wzięło ponad 160 zawodników - z Polski, Ukrainy, Czech, Armenii, Słowacji, Szwecji i innych krajów.

2015-03-30 09:51 Opublikował: Grzegorz Daniluk