Przełajowe sukcesy młodych łomżan

Strona główna » Aktualności

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się łomżyńskie szkoły podstawowe w mistrzostwach grupy zachodniej (zawody rejonowe) w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody zostały przeprowadzone w czwartek 26 marca 2015 r. na terenach nadnarwiańskich w okolicach Hotelu "Zbyszko" pod Nowogrodem. Rywalizowało ze sobą ok. 30 szkół.

W kategorii dziewcząt 1. miejsce uzyskała SP 7 Łomża, a 4. miejsce SP 9 Łomża. Wśród chłopców SP 9 Łomża uplasowała się na 2. pozycji, SP 7 Łomża była 3., natomiast SP 5 ukończyła zawody na 5. miejscu.

Wymienione zespoły reprezentować będą nasze miasto w zawodach mistrzostw województwa i w kwietniu walczyć będą o medale Igrzysk Województwa Podlaskiego. Skład zespołu chłopców SP 9 Łomża - BUCZYŃSKI WIKTOR, SIWIK JAKUB, JURKOWSKI KONRAD, KOWALCZYK KRYSTIAN, MŚCIWUJEWSKI SZYMON, ANDRZEJCZYK FILIP, SULKOWSKI MATEUSZ, TOLZDORF SZYMON, SZABŁOWSKI ŁUKASZ, OLSZEWSKI MACIEK - trener WOJCIECH KAMIŃSKI; dziewczęta SP 9 Łomża - DĄBROWSKA WERONIKA, PIOTROWSKA WERONIKA, JANKOWSKA NATALIA, PLONA WIKTORIA, ZYSK MARTYNA, ŁUKAWSKA ALICJA, KSIĄŻEK ZOFIA, KORYTKOWSKA ALEKSANDRA, KONOPKA KATARZYNA, STASZEWSKA DOMINIKA, GRZYMAŁA WERONIKA, MIECZKOWSKA PATRYCJA, KOMOROWSKA DOMINIKA - trener ŁUKASZ KUROWSKI.

tekst i zdjęcia: Wojciech Kamiński

2015-03-27 08:23 Opublikował: Grzegorz Daniluk