Drużynowe zwycięstwo łomżyńskich karateków

Strona główna » Aktualności

Podczas Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego w Karate Kyohushin, które odbyły się w minioną niedzielę w Ostrołęce, karatecy z Łomży zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 8 brązowych medali. Pozwoliło to na zajęcie przez Łomżyńsku Klub Karate pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 36 klubów województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Trzy złote medale zdobyli nasi karatecy w konkurencji kata (układów), co pokazuje, że Łomżyński Klub Karate zaczyna ostatnimi czasy jakby specjalizować się w tej formule. Nie zawiedli Klaudia Lanczewska w juniorkach, jak również Karolina Mroczkowska i Maciej Tercjak w seniorach, zdobywając tytuły mistrzów makroregionu.
Klaudia Lanczewska i Maciej Tercjak zdobyli także po medalu w konkurencji kumite czyli walkach. Klaudia zajęła 2 miejsce w kategorii ciężkiej juniorek. Mając przewagę, przegrała pojedynek finałowy przez przypadkowy faul na przeciwniczce. Maciej Tercjak zdobył brąz w kategorii -70kg seniorów. Brązowe medale  w seniorach zdobyli również Marlena Łukian (kobiety – 60kg), Szamil Szabajew (mężczyźni – 65kg) oraz Kamil Mieczkowski i Tomasz Dyl w kategorii ciężkiej. Do startu jedynie w konkurencji kata, z powodu przygotowań do matury, ograniczyła się Karolina Mroczkowska, która jesienią zdobyła Puchar Polski Seniorów w wadze lekkiej.
Młodzicy zdobyli trzy brązowe medale. Adam Stachacz w kata oraz kumite -65kg, natomiast Wiktoria Korytkowska w kumite -55kg.