Karatecy wrócili z medalami ze „Stolicy Wikliny”

Strona główna » Aktualności

W sobotę 21 lutego 2015 roku w Rudniku nad Sanem odbył się Turniej Karate o Puchar Burmistrza Polskiej „Stolicy Wikliny”. W zawodach dobrze spisali się reprezentacji Łomżyńskiego Klubu Karate, którzy pięciokrotnie stawali na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu.

W kategorii kata (układy) kadeci 2003 – 2004 r. pierwsze miejsce zajął Akhmed Debizov. Ten sam zawodnik zajął miejsce drugie w kategorii kumite (walki) do 45 kg. - Warto zauważyć , że dwunastoletni Akhmed, ważący zaledwie 31 kg,  wszystkie swoje walki toczył z o wiele cięższymi przeciwnikami – podkreśla instruktor karate Marek Czech. W kategorii kumite dzieci młodsze +35 kg miejsce pierwsze wywalczył Mateusz Długozima, który po raz pierwszy startował w powyższej kategorii wagowej. Mimo to wszystkie swoje walki wygrał zdecydowanie, finał kończąc przed czasem. W kategorii kata dzieci młodszych  Mateusz zajął miejsce drugie.  Trzecie miejsce w kategorii juniorek +55 kg zajęła Klaudia Lanczewska.
W zawodach wzięło udział 245 zawodników z takich ośrodków jak: Warszawa, Przeworsk, Sarzyna, Brzostek, Bielsko-Biała, Krosno, Błonie, Prażmów, Brwinów, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Chrzanów, Mielec, Jeżowe, Rudnik, Łętownia, Dukla, Nowy Żmigród, Ropczyce, Tarnobrzeg, Zręcin, Korczyna, Dębica, Michalin, Józefów, Piaseczno, Chełm, Ostrów Mazowiecka i Limanowa.

2015-02-23 13:43 Opublikował: Lukasz Czech