Aukcja laleczek na pomoc dzieciom z Afryki

Strona główna » Aktualności

Aukcja laleczek na pomoc dzieciom z Afryki

Aukcja laleczek na pomoc dzieciom z Afryki
lalka Justyna – narciarka, która będzie reprezentowała Łomżę w konkursie, w którym do wygrania jest koncert Majki Jeżowskiej
Prawie 3000 zł udało się zebrać podczas aukcji szmacianych laleczek, która w ramach projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Dzięki wspólnemu wysiłkowi nauczycielek, rodziców i dzieci z tej placówki, własnoręcznie przygotowane zostały 23 laleczki, które później trafiły na licytację. Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym, Sierra Leone i Czadzie.

Zespół Szkół Specjalnych jako jedyna w Łomży i jako jedna z 19 placówek edukacyjnych w województwie podlaskim realizuje projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Każda z licytowanych laleczek posiadała swoje imię, nazwisko, historie, pasję, datę i miejsce urodzenia. W ogólnopolskim konkursie, w którym do wygrania będzie koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej, Zespół Szkół Specjalnych będzie reprezentowała lalka Justyna – narciarka. Aktywny udział w aukcji wzięło kilkanaście osób, w tym m.in. Przewodnicząca Rady Miasta Bernadeta Krynicka oraz zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. – Przez takie akcje uwrażliwiamy bardzo szerokie grono osób na potrzeby tych, którzy takiej pomocy potrzebują. Chodzi o to, żeby być empatycznym w stosunku do innych, niezależnie czy to będzie dotyczyło sąsiada, mieszkańców Łomży, czy potrzebujących na świecie – mówiła Agnieszka Muzyk podkreślając na licytacji atmosferę radości i autentycznej chęci wsparcia tych, którzy tego potrzebują. Aukcję szmacianych laleczek poprzedziły występy kolędnicze uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

2015-01-23 14:18 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED