Świąteczny opłatek w łomżyńskiej oświacie

Strona główna » Aktualności

Świąteczny opłatek w łomżyńskiej oświacie

Świąteczny opłatek w łomżyńskiej oświacie
Jacek Pogorzelski - Dyrektor Bursy Szkolnej nr 1 w Łomży
W Bursie Szkolnej nr 1 w Łomży odbyło się spotkanie opłatkowe środowisk oświatowych z naszego miasta. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. bp. Tadeusz Bronakowski, Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i jego zastępca ds. oświaty Pani Mirosława Kluczek, radni Rady Miejskiej Łomży na czele z jej przewodniczącym Maciejem Borysewiczem, ale przede wszystkim dyrektorzy łomżyńskich szkół i placówek oświatowych. W nastrój świąt Bożego Narodzenia wszystkich zebranych, montażem słowno-muzycznym wprowadzili wychowankowie Bursy Szkolnej nr 1. Nie zabrakło również tradycyjnego łamania się opłatkiem i stołu z wigilijnymi potrawami.

- Jeżeli mówimy o przyszłości naszej i naszych najmłodszych, to Państwo jesteście tymi, którzy codziennie kształtują tą przyszłość. Kształtując tą przyszłość od żłobka po wyższe uczelnie, nauczając i wychowując decydujecie o przyszłości nas wszystkich i za to Państwu dziękuję. - powiedział do zgromadzonych na uroczystości dyrektorów Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Z okazji zbliżających się świąt, za Państwa pośrednictwem, wszystkim pedagogom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom administracji oświatowej pragnę złożyć najserdeczniejsza życzenia  wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w nowym 2011 roku.
Życzenia pracownikom łomżyńskiej oświaty złożył również Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz. - Łomża oświatą stoi i to nie jest życzenie, tylko fakt. (...) W imieniu wszystkich radnych życzę Państwu wszystkiego dobrego na te święta, spokoju, dużo radości, regeneracji sił, a na przyszły rok dużo uśmiechu i pomimo wielu trudności, wszystkiego najlepszego.
Życzenia złożył także ks. bp Tadeusz Bronakowski. - Wszystkim zgromadzonym przekazuję moje najserdeczniejsze życzenia świąteczne. W modlitwach proszę, by Chrystus, który do nas przychodzi, stał się dla nas najlepszym nauczycielem. Od naszego Mistrza uczymy się tego co piękne, dobre, szlachetne i prawdziwe. Moje najserdeczniejsze życzenie zanieście Państwo do swoich szkół i rodzin. Niech biały, kruchy chleb, łamany w gronie najbliższych, uświadamia nam jak wielkim skarbem jest rodzina. Niech nasze rodziny zgromadzone wokół betlejemskiego żłóbka napełnią się wielką miłością, pokojem i siłą.
Spotkanie wigilijne zakończyło tradycyjne łamanie się opłatkiem.

2010-12-22 10:04 Opublikował: Administrator

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED