Prezydent Chrzanowski rozpoczął "służbę wobec drugiego człowieka"

Strona główna » Aktualności

Prezydent Chrzanowski rozpoczął "służbę wobec drugiego człowieka"

Prezydent Chrzanowski rozpoczął
Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i objął stanowisko Prezydenta Łomży
Mariusz Chrzanowski złożył przed Radą Miejską uroczyste ślubowanie i objął stanowisko Prezydenta Łomży. Z rąk ustępującego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego odebrał insygnia władzy prezydenckiej. Mieczysław Czerniawski pogratulował również swojemu następcy i życzył owocnych czterech lat. Gratulacje nowemu prezydentowi złożyli także posłowie na Sejm Krzysztof Jurgiel, Lech Kołakowski i Dariusz Piątkowski. W imieniu klubu radnych Platformy Obywatelskiej gratulacje nowemu prezydentowi i podziękowania za współpracę ustępującemu włodarzowi Łomży złożył Maciej Borysewicz.

Przekazując insygnia władzy prezydenckiej Mieczysław Czerniawski życzył nowemu prezydentowi, aby nadchodzące cztery lata były jak najbardziej pomyślne dla Łomży. – Życzę aby Łomża nadal rozwijała się, aby służył Pan wszystkim mieszkańcom, bez względu na opcje polityczne czy przekonania. Bo taka jest rola prezydenta. Wierzę, że Pana młody wiek nada również większej dynamiki zmianom, na jakie zawsze każde miasto, a Łomża szczególnie, czeka i zasługuje – mówił ustępujący prezydent Mieczysław Czerniawski, który w swoim krótkim wystąpieniu podziękował również mieszkańcom Łomży oraz  radnym poprzedniej i obecnej kadencji, za cztery lata wypełniania funkcji prezydenta. Na koniec prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu przekazał dobrą radę - Niech Pan będzie zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla współpracowników i interesantów.

Nowozaprzysiężony prezydent Mariusz Chrzanowski powiedział, że funkcję prezydenta traktuje nie jako pracę, ale służbę wobec drugiego człowieka. Przyznał, że wygrane wybory są tylko początkiem drogi, która jest jeszcze przed nim. - Nieraz będzie ona wyboista, pełna znaków zapytania. Jednakże jeżeli mamy kierować się dobrem nadrzędnym, którym jest człowiek i jego potrzeby, to pokonamy wiele trudności – mówił Mariusz Chrzanowski.  Nowy prezydent zaapelował do radnych o działania wspierające dobro wspólne, a nie interesy partykularne. - Zależy mi na współpracy z każdym radnym, niezależnie od przynależności partyjnej i środowiska, które reprezentujecie - mówił.  Podkreślił także, iż chce być prezydentem blisko ludzkich spraw, prezydentem wszystkich mieszkańców Łomży. W swoim wystąpieniu odniósł się również do swojego programu wyborczego. - Tak duże poparcie mojej osoby, utrzymuje mnie w przekonaniu, że te zmiany, jakie zawarłem w programie wyborczym, są akceptowane przez mieszkańców i czekają na ich wdrożenie w życie. Poszczególne elementy programu wyborczego będą realizowane w przeciągu czterech lat – mówił Mariusz Chrzanowski zaznaczając, że w najbliższych miesiącach zamierza skupić się na opracowaniu, wspólnie z Radą Miejską i przedsiębiorcami nowego programu gospodarczego dla naszego miasta. Zapowiedział, że w najbliższym czasie powoła trzy społeczne rady: seniorów, ds. osób z niepełnosprawnością oraz Młodzieżową Radę Miasta. Podkreślił, że będzie kontynuował rozpoczęte już inwestycje oraz zamierza zabiegać o jak największą partycypację środków zewnętrznych. - O wartości człowieka świadczą czyny, nie słowa. Dlatego z dniem dzisiejszym zaczynamy zmieniać słowa w realne działania dla dobra mieszkańców Łomży – powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Mariusz Chrzanowski w wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało na niego 7529 mieszkańców naszego miasta. W drugiej turze, w której zmierzył się z urzędującym prezydentem Mieczysławem Czerniawskim, uzyskał poparcie 11367 osób.

2014-12-09 13:00 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED