Dyrektor Szpitala Krzysztof Bałata poinformował Prezydenta, że opóźnienia w przekazaniu budynku wynikają z przedłużającego się remontu prowadzonego w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Piłsudskiego. To tam przeniesione zostały oddziały płucny i zakaźny, dotychczas funkcjonujące przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Krzysztof Bałata zapewnił, że remonty są na końcowym etapie, już we wrześniu planowane są odbiory robót.
Prezydent Mieczysław Czerniawski potwierdził, że Miastu zależy na jak najszybszym przystosowaniu pomieszczeń budynku bo byłym „zakaźniaku” pod potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Każda z placówek wyposażona ma być w 35 łóżek dla chorych. W budżecie Miasta Łomży są zarezerwowane środki na ten cel. - W momencie przekazania budynku natychmiast przystąpimy do organizacji zakładów, tak potrzebnych w naszym mieście – podkreślił Mieczysław Czerniawski.
W Łomży rośnie potrzeba zapewnienia łóżek opieki długoterminowej. Krzysztof Bałata zaznaczył, że powstanie zakładów w dużej mierze odciąży Szpital z pacjentów, którzy nie wymagają opieki szpitalnej, a właśnie w tego typu zakładach. Dyrektor zaznaczył, że na chwilę obecną nie ma zarezerwowanych środków finansowanych w NFZ na utworzenie oddziału geriatrii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, co wynika z ostatnich rozmów w NFZ w Białymstoku. - Natomiast istnieją inne, korzystniejsze możliwości finansowania zakładów opiekuńczo-leczniczych – informował Prezydenta dyrektor Szpitala Wojewódzkiego.
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski wyraził nadzieję, że tuż po przekazaniu Miastu budynku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, jeszcze w tym roku rozpocznie się organizacja zakładów.