Wyniki Mistrzostw Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych

Strona główna » Aktualności

juniorzy Klubu Szachowego MARATON Łomża
Zawodnicy z Białorusi triumfowali w rozegranych w niedzielę 28 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży VI Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w szachach błyskawicznych. Zajęli oni całe podium klasyfikacji generalnej, a najlepszy okazał się Vladimir Veremeichik, emerytowany dyrektor szkoły szachowej z Grodna, który zgromadził 17.5 pkt z 22 partii. Kolejna dwa miejsca na podium przypadły również gościom z Grodna, a zajęli je Andrei Olchovik i Oleg Ermoshuk (obaj po 16.0 pkt).

Najlepszy z Polaków, IM Stanisław Kostyra, zajął 4. miejsce, a na 10. pozycji sklasyfikowany został najlepszy zawodnik KS MARATON Wojciech Walewski. Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzone były również klasyfikacje w grupach. I tak najlepszą kobietą została Kenul Hasanova (Łomża), najlepszym weteranem - Wawrzyniec Górski (Pisz), a najlepszym mieszkańcem Łomży - Vafa Mammadov. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył dziekan Wyższej Szkoły Agrobiznesu dr Andrzej Borusiewicz.

Amelia Borusiewicz

Organizację Mistrzostw wsparli finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Alior Bank w Łomży, a upominki dla wszystkich juniorów ufundowała księgarnia Stylowaczytelnia.pl. Sali i wsparcia w postaci zaplecza technicznego użyczyła już szósty rok z rzędu Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. Sędzią głównym był Robert Michalak (sędzia klasy I z licencją FIDE), a rundowym - Andrzej Zalewski (kl. I). Zawody rozegrane zostały w znakomitej, sportowej atmosferze fairplay, bez konieczności interwencji ze strony sędziów.

tekst i foto: KS MARATON

2013-04-29 09:25 Opublikował: Lukasz Czech