Domek Pastora będzie tętnił kulturalnym życiem

Strona główna » Aktualności

Domek Pastora będzie tętnił kulturalnym życiem

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 17 projektów turystycznych w województwie. Wsparcie otrzyma również Miasto Łomża na realizację projektu pn. „Domek Pastora – centrum aktywności turystycznej i kulturalnej”. Dawną plebanię kościoła ewangelicko-augsburskiego przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży czeka gruntowna przebudowa. W ramach projektu Miasto zakupi też turystyczne infomaty.

Prace remontowe obejmą m.in.: renowację dachu, remont elewacji i prace wokół budynku, wykonanie szybu windowego, montaż windy i podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wykonanie parkingu, dojazdu i chodników. Zostaną wymienione instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna, wykonany kominek i piec kaflowy wewnątrz Domku Pastora, a w końcowym etapie zostaną zakupione meble i projektory filmowe.
Wewnątrz Domu Pastora zostanie urządzona sala konferencyjna, w której będą mogły odbywać się spotkania motywacyjne, szkolenia biznesowe oraz warsztaty upowszechniające umiejętności reprezentowane przez np. przedstawicieli ginących zawodów regionu.
Placówka ma zajmować się też organizacją zielonych szkół i warsztatów dla studentów, przygotowywać warsztaty fotograficzne i wycieczki szlakiem tematycznym.
Projekt zakłada również zakup pięciu infomatów wraz z komputerem i skanerem. Jest to nowatorska koncepcja, do tej pory nie wykorzystana w regionie, a niosąca ogromny potencjał rozwoju turystyki województwa podlaskiego. Zakupione  infomaty będą spełniały funkcje  łatwego dostępu do informacji turystycznych z terenu Łomży jak i regionu podlaskiego zgromadzonych w formie cyfrowej. Na terenie miasta zainstalowanych  będzie 5 paneli LCD w najatrakcyjniejszych punktach związanych z obsługą i ruchem turystycznym. Planuje się ustawienie urządzenia na terenie Starego Rynku w pobliżu budynku Ratusza,  na ul. Sienkiewicza obok Centrum Informacji Turystycznej, na Alei Legionów przy Mc Donalds,  na ul. Zawadzkiej lub przy centrum handlowym WENEDA, na skrzyżowaniu al. Legionów, Szosy do Mężenina i ul. Poznańskiej – przy stacji BP.
 
Całkowite nakłady na realizacje projektu zostały przewidziane na poziomie 3 464 071,44 zł, Miasto otrzyma dofinansowanie z RPOWP w wysokości 2 973 664,29 zł.

Projekt stanowi kontynuację działań miasta na rzecz podniesienia konkurencyjności turystycznej miasta.

2012-11-08 13:59 Opublikował: Anna Sobocinska

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED