- Obecnie nasza Ojczyzna wymaga od nas innego rodzaju męstwa i odwagi niż w 1920 i 1939 roku. Oczekuje poświęcenia, determinacji, dyscypliny w służbie i pracy, które będą umacniać niepodległość naszego kraju – mówił major Krzysztof Rabek, dowódca 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego w kontekście zbliżających się zmian. Zgodnie z decyzjami Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do końca roku 1. Łomżyński Batalion Remontowy zostanie rozformowany, a w jego miejsce utworzone zostaną warsztaty techniczne. - Czekają nas zmiany struktur i etatów – mówił mjr Krzysztof Rabek, który dziękował wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom samorządowym, mającym swój udział w sprawnym funkcjonowaniu tutejszej jednostki. - W tym szczególnym dniu, zwracam się do wszystkich, którzy służyli i służą, pracowali i pracują pod sztandarem 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego z podziękowaniem i najlepszymi życzeniami – zakończył swoje przemówienie dowódca 1 brem.
- Dzisiejsze spotkanie jednoczy nasze najserdeczniejsze myśli wokół przypadającego jutro Święta Wojska Polskiego, ustanowionego w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej nad bolszewikami, ale także wokół Was Szanowni Państwo, skupionych jeszcze pod sztandarem 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego, spadkobiercy tradycji 33. Pułku Piechoty, w dniu Waszego Święta – mówił do obecnych na uroczystości zastępca Prezydenta Łomży Beniamin Dobosz. Mimo planowanego rozformowania batalionu, w swoim przemówieniu wyrażał nadzieję, że dzięki działalności Związku Byłych Żołnierzy, Stowarzyszenia Klub Fort oraz innych miłośników łomżyńskiego wojska, pamięć o historii 33. Pułku Piechoty i o jego dziełach nie zostanie zatarta. - Naszą powinnością wobec bohaterów jest także przy takich okazjach jak ta dzisiejsza krzewić i sławić pamięć o tych, którzy przynieśli Polsce jej wolność wśród następnych pokoleń – mówił z-ca Prezydenta. - Dziękuję za kultywowanie pięknych tradycji, za budzenie postaw patriotycznych, za troskę także o tę naszą Małą Ojczyznę. Życzę Wam wielu sukcesów i satysfakcji w pełnieniu służby. Niech nie omija Was wszystko co najlepsze, w tym także ten przysłowiowy łut żołnierskiego szczęścia – powiedział Beniamin Dobosz.
Spotkanie zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem 33. Pułku Piechoty. Natomiast o godz. 16:00 na terenie przy Klubie Garnizonowym rozpocznie się impreza plenerowa „Wojsko na swojsko”.