Boks olimpijski ponownie zawita do Łomży

Strona główna » Aktualności

Boks olimpijski ponownie zawita do Łomży

Boks olimpijski ponownie zawita do Łomży
konferencja promująca galę Suzuki Boxing Night w Łomży
  • Boks olimpijski ponownie zawita do ŁomżyZbigniew Maleszewski, Grzegorz Nowaczek, Marek Olbryś, Mariusz Chrzanowski, Piotr Serdyński
Już po raz piąty w województwie podlaskim i po raz trzeci w Łomży odbędzie się gala Suzuki Boxing Night. Wydarzenie promujące boks olimpijski będzie miało miejsce 19 kwietnia o godz. 20:30 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich.

Briefing prasowy promujący wydarzenie, odbył się Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży z udziałem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Piotra Serdyńskiego, wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia, prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorza Nowaczyka oraz wiceprezesa PZB i prezesa Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Zbigniewa Maleszewskiego. 

- W ramach już 28. edycji Suzuki Boxing Night odbędzie się międzypaństwowy mecz Polska – Irlandia. Myślę, że będzie to bardzo dobre widowisko, na najwyższym poziomie – powiedział prezes PZB Grzegorz Nowaczek dodając, że jego zdaniem polski boks olimpijski nie wraca, tylko już wrócił na właściwe tory.  Podkreślił też, że dla zawodników będzie to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na olimpijski turniej kwalifikacyjny do Tajlandii. 

Wicemarszałek Marek Olbryś zauważył, że boks jest pięknym sportem olimpijskim, a województwo podlaskie stara się taki sport wspierać. - Osoby trenujące boks będą sobie w życiu radziły, gdyż uczy on charyzmy i pokonywania trudności – mówił wicemarszałek Marek Olbryś podkreślając, że najlepsza promocja jest właśnie poprzez sport czy kulturę.

Prezydent Mariusz Chrzanowski powiedział, że miasto Łomża inwestuje w sport, dlatego co roku zwiększa środki dla klubów sportowych. - Ale niezwykle ważne jest też to, aby w naszym mieście były organizowane duże, ogólnokrajowe imprezy, transmitowane w telewizji, ściągające wielu kibiców. Mieszkańcy poprzez udział w tych wydarzeniach pokazują, że chcą przeżywać tego typu emocje – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując organizatorom za to, że takie przedsięwzięcie po raz kolejny może odbyć się w Łomży. 

Pierwszych zawodników reprezentujących Polskę, których będzie można zobaczyć w naszym mieście,  ujawnił prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Zbigniew Maleszewski. – Łomżyńska publiczność będzie mogła zobaczyć olimpijczyka Damiana Durkacza, który z pewnością wysoko postawi poprzeczkę swojemu przeciwnikowi. Także Nikolasa Pawlika, bardzo młodego, ale już fajnie boksującego. Będą też brązowi medaliści Mistrzostw Europy do lat 22 Paweł Brach  i Mateusz Bereźnicki, a także wicemistrz świata juniorów Jakub Straszewski – poinformował Zbigniew Maleszewski podkreślając, że ich pojedynki z pewnością będą stały na bardzo dobrym, wysokim poziomie.

Informacja o dystrybucji biletów na wydarzenie będzie podana bliżej terminu gali. Transmisję z rywalizacji można będzie też oglądać na antenie TVP Sport oraz stronie tvp.sport.pl.

2024-03-28 12:46 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED