I Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża.

Strona główna » Aktualności

• I Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża.
W minioną sobotę łomżyński Park Wodny był areną zmagań młodych pływaków, podczas zorganizowanych przez klub UKS Butterfly - I Ogólnopolskich Zawodów Pływackich pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. W zawodach wzięło udział aż 300 zawodników z 17 klubów z Mazowsza i Podlasia. Tak liczna frekwencja i komplet kibiców na trybunach łomżyńskiej pływalni pokazuje, że pływanie to świetna promocja naszego miasta. Współorganizatorem zawodów był również MOSiR Łomża, a zostały one dofinansowane z budżetu Miasta Łomża.

Podczas ponad 6-godzinnych zmagań młodzi zawodnicy w wieku od 8 do 16 lat, rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych oraz jednej sztafecie mix (4 x 50 m w stylu zmiennym). Młodsi zawodnicy (do 11 lat) swoje umiejętności pływackie mogli zaprezentować w 3 stylach: dowolnym, klasycznym i grzbietowym - na dystansie 50 m oraz 100 m. Starsi (12+) konkurowali na dystansie 50 m w stylu motylkowym oraz w pozostałych stylach na dystansie 100 m.

Rywalizacja odbywała się według ogólnoświatowych przepisów FINA, nad przestrzeganiem których czuwali sędziowie z Podlaskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Rozegrane zawody z pewnością przybliżyły licznie zgromadzonej publiczności zasady rywalizacji w tej dyscyplinie sportu. Młodym zawodnikom towarzyszyły wielkie emocje i niemal każdy start odbywał się przy gorącym dopingu zgromadzonej publiczności.

Najlepszą drużyną został Klub Pływacki „Płetwal” Mława, zdobywając łącznie 26 medali. Zawodnicy UKS Butterfly zajęli w klasyfikacji generalnej II miejsce, zdobywając 24 medale, z czego  8  złotych oraz tyle samo srebrnych i brązowych. Chociaż - co podkreślają trenerzy UKS Butterfly - to nie medale są tu najważniejsze, ale właśnie „zarażanie” dzieci i młodzieży pasją do sportu, czemu służyły właśnie zorganizowane w Łomży zawody.

W konkurencjach indywidualnych medale dla UKS Butterfly zdobyli:

1. Kornelia Szerszun (12 l.) -  2 złote medale (100 m grzbiet. i 50 motylk.), zajmując w klasyfikacji

generalnej rocznika 2011 - II miejsce;

2. Oliwier Domaszewski (10 l.) - 1 złoto (100 zmienny) i 1 srebro (50 grzbiet.)

3. Karina Kopańczyk (13 l) - 1 złoto (100 dow.) i 1 srebro (100 klas.), zajmując w klasyfikacji generalnej

rocznika 2010 - II miejsce;

4. Ksawery Brzeziński (11 l) - 2 srebrne (50 dow. I 100 zmienny), zajmując w klasyfikacji generalnej

5. rocznika 2012 - II miejsce;

6. Wojciech Dobrowolski (13 l) - 2 srebrne (100 dow. I 100 klas.)

7. Jan Cwalina (12 l.) - 1 złoto (100 grzbiet.)

8. Dawid Domaszewski (12 l.) - 1 złoto (50 motylk.)

9. Igor Darmetko (15 l.) - 1 srebro (50 motylk.)

10. Miłosz Jasionek (9 l.) - 1 brąz (50 grzbiet.)

11. Bartosz Kamiński (15 l) - 1 brąz (100 grzbiet.)

12. Kajetan Balkiewicz (12 l.) - 1 brąz (50 motylk.)

13. Ignacy Balkiewicz (16 l) - 1 brąz (100 zmienny)

14. Hubert Wiszowaty (10 l) - 1 brąz (100 zmienny)

15. Eliza Chrzanowska (15 l) - 1 brąz (100 dow.)

16. Lena Sienkiewicz (11 l) - 1 brąz (50 klas.)

W wyścigach sztafetowych łomżyński klub zwyciężył w kategoriach 11 i 12 lat, w  kategorii 14 lat i starszych zajął II miejsce, a w roczniku 10 lat - III miejsce.

2023-10-25 12:03 Opublikował: Sylwia Marciniak