Seniorzy świętowali na Starym Rynku

Strona główna » Aktualności

Seniorzy świętowali na Starym Rynku

Seniorzy świętowali na Starym Rynku
Seniorada w 2023 roku wróciła na Stary Rynek
Setki osób z Łomży i okolic bawiły się na łomżyńskiej „Senioradzie”, która odbyła się na Starym Rynku. Tegorocznemu świętu, oprócz występów artystycznych towarzyszyły konkursy z nagrodami, badania profilaktyczne, pokazy i dmuchańce dla najmłodszych, którzy towarzyszyli babciom i dziadkom w zabawie zorganizowanej z okazji ich święta.

Senioralne święto rozpoczęło spotkanie Łomżyńskiej Rady Seniorów z udziałem m.in prezydenta Łomży, któremu towarzyszył okolicznościowy tort. Następnie uroczystości przeniosły się na Stary Rynek. Tam, wszystkich zgromadzonych przywitał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

- To wyjątkowy czas, który możecie Państwo spędzić na dobrej zabawie, w gronie swoich rówieśników oraz wnucząt, ponieważ wśród wielu atrakcji, są również te przygotowane z myślą o najmłodszych – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, życząc wszystkim zdrowia i udanego świętowania. 

Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska dziękowała gospodarzowi miasta za podtrzymywanie inicjatywy zgłoszonej przez Łomżyńską Radę Seniorów oraz wszystkim zaangażowanym w organizację „Seniorady”. Wspaniałej zabawy życzyli nestorom ze sceny: senator Marek Komorowski, przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Wiesław Grzymała i radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotr Modzelewski.

Do godziny 16-tej na Starym Rynku rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu łomżyńskich artystów oraz zaproszonych gości. Przed liczną publicznością prezentowali się: zespół Maryna działający przy Klubie Seniora MOPS, podopieczni Dziennego Domu "Senior+", dziewczęta z Domu Pomocy Społecznej w Łomży, Robert Kossakowski,  Kolneńskie Dziewczyny z Plusem, Piątniczanie i Kapela Kurpiowska Gminy Łomża.

W międzyczasie można było poddać się badaniom profilaktycznym takim jak: pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krewi, skorzystać z porad dietetycznych. Na zainteresowanych czekała również Filharmonia im. Witolda Lutosławskiego, której pracownicy zapraszali na jesienno-zimowe koncerty. 

Swoje stoisko mieli też: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży oraz Odział Rejonowy w Łomży Polskiego Czerwonego Krzyża. Natomiast przy ambulansie Grupy Ratowniczej "Nadzieja" odbywał się pokaz udzielania pierwszej pomocy na specjalnym fantomie.

Wśród atrakcji dla najmłodszych znalazły się m.in. dmuchane zabawki MOSIR-u i animacje dla dzieci, o które zadbała Rada Osiedla nr 11. Wśród seniorów promowany był Budżet Obywatelski i zadania zgłoszone do jego przyszłorocznej edycji. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży  serwowało wodę z różnymi dodatkami, a panie z kół gospodyń wiejskich zadbały o smaczny poczęstunek. Wydarzenie z placu przed ratuszem kontynuowano wieczorem w Hali Kultury, gdzie miała miejsce senioralna dyskoteka.

Święto seniorów zorganizowane zostało w ramach projektu pn. "Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Fot. Łukasz Czech

2023-09-14 15:00 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED