"Osiemnastka" Akademii Nauk Stosowanych

Strona główna » Aktualności

"Osiemnastka" Akademii Nauk Stosowanych

Symboliczny dowód świadczący o pełnoletności uczelni przekazuje rektorowi Dariuszowi Surowikowi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (fot. ANS)
W sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego odbył się uroczysty jubileusz 18-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Uczelnia powstała w 2004 roku, a od tego czasu jej mury opuściło około 7 tys. absolwentów.

- Otrzymaliśmy jako uczelnia jeden budynek, który remontowaliśmy. Tam rozpoczęliśmy nasz proces edukacyjny. Potem były kolejne budynki, kolejne kierunki studiów, instytuty. Zmieniła się struktura na wydziałową. Teraz mamy trzy wydziały. W końcu zmieniliśmy nazwę na Akademię Nauk Stosowanych. Obecnie, w roku jubileuszu, kiedy uzyskujemy dojrzałość, uzyskaliśmy uprawnienia doktorskie i habilitacyjne z nauk prawnych. To jest pierwszy taki moment w historii miasta Łomża – mówi dr hab. Dariusz Surowik, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Za dotychczasową współpracę uczelni z Miastem Łomża podziękował rektorowi, prezydent Mariusz Chrzanowski, przekazując na jego ręce symboliczny dowód osobisty.

- Uczelnia już na stałe wpisała się w funkcjonowanie naszego miasta. Stwarza możliwości do dalszego rozwoju i kształcenia się mieszkańców. Te wszystkie lata pokazały, że ludzie, którzy tam pracują, są kreatywni i potrafią zachęcić do tego, aby studiować w Łomży. Na uwagę zasługuje też wysoki poziom kształcenia oraz fakt, że nie tylko mieszkańcy Łomży chcą tu się kształcić, ale również mieszkańcy innych regionów, więc na pewno jest to powód do dumy – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Szkoła wyższa dalej się rozwija. Niedawno otworzyła dwa nowe kierunki studiów – mechatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności, zamierza też rozbudować kampus.

- Ten rok akademicki będzie tym rokiem, kiedy ta inwestycja się rozpocznie, już niedługo otrzymamy dokumentację budowlaną. Rozpiszemy przetarg na wykonawcę i będziemy czekać na realizację – zapowiada dr hab. Surowik.

Podczas jubileuszu nie zabrakło okolicznościowego tortu. Uroczystości towarzyszył również koncert łomżyńskich filharmoników.

Fot. ANS, mylomza.pl

2022-09-21 10:08 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED