Świętowali łomżyńscy seniorzy

Strona główna » Aktualności

Świętowali łomżyńscy seniorzy

Świętowali łomżyńscy seniorzy
Seniorzy bawili się doskonale
  • Świętowali łomżyńscy seniorzyFinalistka programu "The Voice Senior" – Larysa Tsoy
Środa w Łomży upłynęła pod znakiem nestorów. Przed południem obradowała Łomżyńska Rada Seniorów, a po południu na parkingu Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego odbyła się "Seniorada". Wszystko to z okazji święta łomżyńskich seniorów, nad którym honorowy patronat objął prezydent Mariusz Chrzanowski.

Senioralne świętowanie rozpoczęło uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, w którym uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski. W swoim wystąpieniu zwrócił on uwagę na aktywność osób starszych, a także samej rady. Podczas spotkania społecznych radnych omawiane były bieżące sprawy dotyczące seniorów, jak również planowane działania na rzecz poprawy życia osób po 60. roku życia.

Głównym punktem obchodów była "Seniorada", która odbyła się w formie plenerowego festynu na parkingu Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego.

-  Życzę wszystkim miłego odbioru i dobrej zabawy. Myślę, że atrakcje które zostały przygotowane, umilą Państwu dzisiejsze popołudnie – witał ze sceny uczestników "Seniorady" włodarz Łomży, dodając, że to kolejna edycja tego wydarzenia i, że cieszy się ono niesłabnącym zainteresowaniem.

- To jest fajna inicjatywa, która cały czas się rozwija i powoduje, że seniorzy chcą wyjść ze swoich domów, spotkać się w grupie – dodawała przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska.

Na każdego uczestnika czekały specjalnie przygotowane akcje prozdrowotne i pielęgnacyjne, a na dedykowanych stoiskach można było wykonać badania profilaktyczne oraz podstawowe zabiegi kosmetyczne typu henna czy pielęgnacja dłoni. Swoje stoiska miały służby mundurowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży, natomiast ćwiczenia, pokazy i szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej zorganizowała Grupa Ratownicza "Nadzieja".

Podczas "Seniorady" nie zabrakło występów artystycznych. Był przegląd twórczości lokalnych seniorów, w ramach którego wystąpili: "Maryna" z Klubu Seniora w Łomży, Dzienny Dom "Senior +" w Łomży, "Piątniczanie" oraz "Kolneńskie Dziewczyny z Plusem". Na scenie pojawili się także: Marta Perkowska, Oliwia Szmitko i Robert Kossakowski, a gwiazdą tegorocznego wydarzenia była finalistka programu "The Voice Senior" Larysa Tsoy.

Imprezę prowadziła Magda Sinoff, a obsługę techniczną zapewnił Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu pn. "Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Fot. Piotr Barbachowski

2022-09-14 19:00 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED