Lokalni biznesmeni wyróżnieni

Strona główna » Aktualności

Lokalni biznesmeni wyróżnieni

  • Lokalni biznesmeni wyróżnieni
  • Lokalni biznesmeni wyróżnieni
  • Lokalni biznesmeni wyróżnieni
W Hali Kultury na Starym Rynku odbyła się uroczysta gala wręczenia Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2021 – nagród przyznawanych przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. Prestiżowe wyróżnienia przyznano w tym roku w sześciu kategoriach.

-Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ po pandemicznej przerwie możemy ponownie docenić działalność przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta - mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że wydarzenie ma na celu również integrację środowiska biznesowego. 

Do trudnego czasu pandemii, ale także wojny, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów nawiązał podczas oficjalnego otwarcia gali zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki.

- Ta uroczystość jest ukłonem w Państwa stronę i podziękowaniem za pracę oraz społeczną odpowiedzialność w tym trudnym czasie.

Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński dziękowała wszystkim, którzy pomimo niełatwego okresu, zdecydowali się wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.  

W kategorii Firma Roku kapituła konkursowa pierwsze miejsce przyznała Zakładowi Usług Informatycznych NOVUM SP Z.O.O., który w 2020 r. do aplikacji mobilnej Nasz Bank wprowadził rozwiązanie smartKARTA, jako odpowiedź na potrzeby społeczne w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

- Nagroda cieszy tym bardziej, że za nami wyjątkowo trudny okres naznaczony pandemią. Jest ona jednocześnie mobilizacją do dalszej pracy - mówił wiceprezes zarządu NOVUM SP Z.O.O. Zbigniew Forenc, który odebrał prestiżową statuetkę. 

Inwestorem Roku zostało przedsiębiorstwo GREENVIT SP Z.O.O., docenione za budowę nowego zakładu produkcji standaryzowanych ekstraktów roślinnych.   

Pierwszą nagrodę w kategorii „Firma „z sercem” otrzymała Ubojnia Zwierząt Robert Rytel, natomiast Pracodawcą Jutra został HEXA BANK Spółdzielczy w Piątnicy.

Pierwsze miejsce w kategorii Ambasador Ziemi Łomżyńskiej otrzymał Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

W kategorii Kobieta Sukcesu uhonorowane zostały: Elżbieta Parzych – skarbnik Miasta Łomża oraz Elżbieta Olejniczak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Konkurs Łomżyńskie Anioły Biznesu organizowany od 2017 r. przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży stał się gospodarczą marką ziemi łomżyńskiej.

W roku 2020 nie odbył się z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, która była sprawdzianem elastyczności i możliwości dostosowawczych przedsiębiorstw oraz sprawdzianem wrażliwości społecznej biznesu.

Kategorie konkursu w tym roku zostały zaktualizowane i uwzględniają aspekty działalności przedsiębiorców w dobie pandemii.

Czwarta edycja wydarzenia została objęta patronatem honorowym przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Marszałka Województwa Podlaskiego, Krajową Izbę Gospodarczą, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Podlaski Związek Pracodawców. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerami konkursu są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Województwo Podlaskie, PKO Bank Polski. Patronat Medialny objęły TVP 3 Białystok, Radio Białystok i Tereny Inwestycyjne Info.

Fot. Kamil Brzostowski

2022-05-12 21:48 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED