Miasto Seniorom - senioralny dzień w Łomży

Strona główna » Aktualności

Miasto Seniorom - senioralny dzień w Łomży

Miasto Seniorom - senioralny dzień w Łomży
Seniorada 2019
1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W Łomży obchodzić będziemy go nieco wcześniej, bo już w najbliższą środę, 15 września. Oprócz Seniorady, czyli plenerowej zabawy łomżyńskich nestorów, zaplanowano otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora, przy ulicy Nowogrodzkiej i spektakl teatralny.

Środowe świętowanie rozpocznie się w Łomży o godzinie 12.00, otwarciem nowej siedziby Klubu Seniora przy ulicy Nowogrodzkiej 7A. Budynek  ma powierzchnię użytkową 275 m.kw., czyli o około 100 m.kw. większą niż dotychczasowe pomieszczenia przy ul.  Mickiewicza.

- Nowa lokalizacja Klubu Seniora otwiera nowe możliwości. Jestem przekonany, że nasze „srebrne pokolenie”, które wykazuje się ogromną aktywnością i pomysłowością, z powodzeniem je zagospodaruje – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zwracając uwagę na to, że sąsiedztwo Parku Jakuba Wagi daje możliwość organizacji imprez.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Łomży odbędzie się też Seniorada, czyli wielka, plenerowa zabawa. Na odwiedzających teren parkingu przy Parku Wodnym, tuż obok Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, czekać będzie mnóstwo atrakcji.  Zaplanowano m.in. występy artystyczne. Na scenie pojawią się grupy muzyczne z Łomży, Piątnicy, Kolna i Grajewa, a na zakończenie uczestnicy imprezy będą bawić się przy dyskotekowych rytmach zespołu Souvenire z Białegostoku.

Nie zabraknie także stoisk prozdrowotnych, na których będzie można zrobić badania profilaktyczne, poradzić się dietetyka i fizjoterapeuty. Będą też konkursy z nagrodami i kulinarne niespodzianki. Podczas senioralnego festynu działać będzie specjalne stoisko, na którym zainteresowani mieszkańcy miasta będą mogli wyrobić Kartę Seniora uprawniającą do ulg i zniżek w miejskich instytucjach oraz firmach, które przystąpiły do programu. Ich katalog znajduje się pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?k=202

Seniorada rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00.

Na tym jednak wielkie świętowanie się nie kończy. Specjalnie dla łomżyńskich seniorów odbędzie się również spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Kultowe ,,Zapiski oficera Armii Czerwonej”, posiadacze Karty Seniora zobaczą dzień później, w czwartek 16 września o godz. 14:00 w Hali Kultury.

- Program tegorocznego święta łomżyńskich seniorów jest wyjątkowo bogaty. Chcemy w ten sposób podziękować naszym nestorom za ich aktywność, poświęcenie, wychowanie kolejnych pokoleń oraz za możliwość  czerpania z ich życiowej mądrości i doświadczeń – mówi Mariusz Chrzanowski, zapraszając jednocześnie do udziału w senioralnym święcie.

Organizatorem wydarzenia jest Prezydent Łomży, Łomżyńska Rada Seniorów oraz Fundacja Sztuk i Dialogu, która na jego organizację pozyskała dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Partnerzy „Seniorady”:

- Dzienny Dom Senior+

- Klub Seniora

- Centrum Integracji Społecznej

- Komenda Miejska Policji w Łomży

- 13. batalion lekkiej piechoty

- Grupa Ratownicza „Nadzieja”

- Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych na Rzecz Rozwoju, Promocji i Doskonalenia Zawodowego

- Centrum Medyczne CEMED

- Fundacja Działań Lokalnych LOGOS

- „ELITE” Strefa Kobiet

- Filharmonia Kameralna Im. Witolda Lutosławskiego

- Teatr Lalki i Aktora

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

- Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o.

- Sonova Audiological Care Polska

- Salon Optyczny Luxvision s.c.

 
2021-09-14 07:33 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED