Michał Rusinek we wrześniu w Łomży

Strona główna » Aktualności

Michał Rusinek we wrześniu w Łomży

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem. Odbędą się one 13 i 14 września w Hali Kultury na Starym Rynku.

Spotkanie autorskie dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek 13 września, o godzinie 19.00, natomiast dzieci będą mogły się spotkać z Michałem Rusinkiem we wtorek, 14 września o godzinie 10.00. Podczas spotkań będzie możliwość zakupu książek autora.

MICHAŁ RUSINEK - wykładowca, tłumacz, pisarz, poeta, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pracuje jako profesor w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i  prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej. Przetłumaczył m.in.  wszystkie wiersze dla dzieci A.A. Milne'a, powieść Piotruś Pan i  Wendy J.E. Barriego, serię komiksów o Fistaszkach Charlesa Schulza i  kilka książek o Misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek. Napisał libretto musicalu dla dzieci Przygody Arka Noego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Pisał scenariusze do programu Retoryka poranna, czyli poradnik nie tylko językowy, emitowanego na antenie TVP1. Jego felietony o książkach pojawiają się w programie Xięgarnia na antenie TVN24, a felietony - w Gazecie Wyborczej, Twoim Stylu i na antenie Radia Nowy Świat. Książka Wierszyki domowe zdobyła tytuł Książka Roku 2012 Polskiej Sekcji IBBY oraz została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków - White Ravens 2013.

2021-09-08 09:00 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED