Wracają „Anioły Biznesu”

Strona główna » Aktualności

Wracają „Anioły Biznesu”

  • Wracają „Anioły Biznesu”
  • Wracają „Anioły Biznesu”
  • Wracają „Anioły Biznesu”
  • Wracają „Anioły Biznesu”
Po rocznej, wymuszonej przez pandemię przerwie już po raz czwarty odbędzie konkurs gospodarczy pn. „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Miasto Łomża, Powiat Łomżyński, Powiatowy Urząd Pracy, ale także mieszkańcy Łomży uhonorują w ten sposób lokalne firmy. O szczegółach tegorocznej edycji konkursu poinformowano na briefingu prasowym, który odbył się w Hali Kultury. Wzięli w nim udział: zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, starosta powiatu łomżyńskiego Lech Marek Szabłowski oraz pełniąca obowiązki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak.

Konkurs „Łomżyńskie Anioły Biznesu”  organizowany od 2017 r. przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Łomżyńskim dedykowany jest przedsiębiorcom, a nagroda „Łomżyńskie Anioły Biznesu” jest wyróżnieniem firm, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu.

- Nagroda stała się gospodarczą marką ziemi łomżyńskiej. W roku 2021 wracamy do tej inicjatywy. Zagrożenie epidemiologiczne w naszym kraju nie minęło, jednakże bez wątpienia jest już dużo bezpieczniej. Czas pandemii był trudnym sprawdzianem dla lokalnego biznesu. Sprawdzianem nie tylko elastyczności i możliwości dostosowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej, ale również wrażliwości społecznej biznesu – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

- Kategorie konkursu w tym roku zostały zaktualizowane i uwzględniają aspekty działalności przedsiębiorców w dobie pandemii. Nagrody zostaną  przyznane w 6 kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Firma „z sercem”, Pracodawca Jutra, Kobieta Sukcesu, Ambasador Ziemi Łomżyńskiej - poinformował Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, zachęcając firmy i osoby zainteresowane życiem gospodarczym o zgłaszanie kandydatów do nagród.

- Po tym bardzo trudnym okresie pandemii będziemy analizować  tych wszystkich pracodawców, którzy bezpośrednio współpracowali z Urzędem Pracy, utrzymywali się na rynku i świetnie w tym niełatwym okresie sobie poradzili – dodaje pełniąca obowiązki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak.

IV edycja konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu rozpoczyna się 1 września 2021 r. przyjmowaniem zgłoszeń kandydatów w konkursie. W październiku odbędzie się głosowanie internetowe w kategorii Firma z sercem i Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Wnioski o przyznanie nagrody w konkursie Łomżyńskie Anioły biznesu w kategoriach ,,Firma roku”, ,,Inwestor roku”,  „Firma z sercem”, „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, mogą składać: samorządy i organizacje gospodarcze, redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, instytucje, przedsiębiorcy, osoby prywatne a także członkowie kapituły Konkursu, w tym Loży Laureatów. Kandydaci mogą się zgłaszać sami z wyjątkiem kategorii „Firma z sercem” oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej. Pretendentów do nagrody „Pracodawca Jutra” zgłasza Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, a do nagrody „Kobieta sukcesu” organizatorzy. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2021  r.

- Konkurs zakończony zostanie w listopadzie uroczystą galą, podczas której laureatom wręczone zostaną nagrody – informuje Andrzej Garlicki. – Nowością będzie cel charytatywny przypisany temu wydarzeniu. Podczas uroczystości opowiemy o działalności śp. Pani Katarzyny Kuklińskiej i jej Stowarzyszenia „ Ja i Ty”. Będziemy również zbierać datki na działalność tej wyjątkowej organizacji – dodaje zastępca prezydenta.

Patronat honorowy nad czwartą edycją konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu” objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Podlaski Związek Pracodawców.   

 

Partnerami konkursu są: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i PKO Bank Polski.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://klab.um.lomza.pl
 
 2021-08-30 13:53 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED