W Kenii, na rowerach, z łomżyńską flagą

Strona główna » Aktualności

W Kenii, na rowerach, z łomżyńską flagą

Na wyprawę do Kenii wyrusza przez wiele lat związany z Łomżą, społecznik – Zbigniew Ciszek. Tam, razem ze swoją ekipą będzie pokonywał kilometry w ramach akcji "Rowerem na Równik".

Celem całego przedsięwzięcia jest zbiórka funduszy na budowę studni i zakup zbiornika na wodę. Inicjatywa rozpoczęła się w październiku, a jej finałem będzie  jazda rowerem na równiku w Kenii. Pieniądze są gromadzone na rzecz organizacji Help Furaha, która prowadzi Centrum Opieki Dziennej dla dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem i Zespołem Downa. Oferuje im wykwalifikowaną opiekę dzienną, zabawę, posiłki, terapię integracji sensorycznej oraz terapię zajęciową.

W akcji "Rowerem na Równik" udział bierze Zbigniew Ciszek, który już 12 lutego wyruszy do Kenii wraz ze swoją ekipą. Będzie mu towarzyszyła flaga Łomży, specjalnie przekazana na ten cel przez  Prezydent Miasta.

- Łomża dołoży swoją symboliczną cegiełkę do tak ważnego przedsięwzięcia w tej części świata, jakim jest budowa studni. Dostęp do czystej wody to dla mieszkańców tamtejszego ośrodka niezwykle istotna kwestia. Warto było wesprzeć inicjatywę organizacji Help Furaha – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który objął eskapadę Zbigniewa Ciszka swoim honorowym patronatem. - Nie ukrywam, że taka wyprawa to także promocja naszego miasta i jego mieszkańców, którzy przecież zawsze chętnie wspierają różne akcje charytatywne – dodaje prezydent.

- Tym dzieciom z Kenii może pomóc tylko ktoś z zewnątrz. Ja mam czas, pieniądze i chcę to robić – mówi Zbigniew Ciszek. - Ale wesprzeć zbiórkę na budowę studni może oczywiście każdy. Gorąco do tego zachęcam i odsyłam do facebookowego profilu akcji "Rowerem na Równik". Pieniądze można wpłacać do 8 kwietnia – dodaje.

Wyprawa Zbigniewa Ciszka i jego ekipy do Kenii zakończy się w niedzielę 28 lutego.

Tekst: Sylwia Marciniak

2021-02-12 11:42 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED