Świąteczny wystrój Parku Jana Pawła II już oczarowuje mieszkańców

Strona główna » Aktualności

Świąteczny wystrój Parku Jana Pawła II już oczarowuje mieszkańców

Świąteczny wystrój Parku Jana Pawła II już oczarowuje mieszkańców
iluminacje świąteczne w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży
Tej zimy Łomża zaskoczy mieszkańców. Z racji prac remontowych na Starym Rynku, znane i lubiane iluminacje świąteczne zobaczymy w zrewitalizowanym Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Nie zabraknie również nowości, które w atrakcyjny sposób wypełnią czarem i światłem cały park. Iluminacja świąteczna zachęcająca do bezpiecznych spacerów na wolnym powietrzu już wystartowała.

Łomżyński park zalśnił ponad 150.000 ekologicznych świateł zachęcając do popołudniowych spacerów w gronie najbliższych. – Dzięki zimowej, świetlnej przemianie Parku Jana Pawła II, Święta w Łomży, zawsze wyczekiwane przez mieszkańców, w tym roku dodadzą tak potrzebnej radości i otuchy szczególnie w tym wyjątkowo trudnym czasie. W okresie bożonarodzeniowym nasze miasto wygląda bardzo atrakcyjnie, co dostrzegane jest zarówno przez mieszkańców, jak też osoby przyjeżdżające do Łomży oraz różnego rodzaju plebiscyty – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski wyjaśniając, że ze względu na trwającą rewitalizację Starego Rynku wszystkie ozdoby zostały w tym roku ustawione w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma.

Iluminację parku można podziwiać już od ul. Wyszyńskiego, gdzie stanęłą duża śnieżna brama, która przywita i zaprosi mieszkańców na spacer. Dekoracje świąteczne znajdują się w dwóch strefach. W pierwszej, bliżej placu zabaw zobaczymy uwielbianego przez dzieci przyjaznego Misia Łomżatka, kolorową ciuchcię z wagonikami czy piernikowy domek. W pobliżu swój rozświetlony motocykl zaparkował święty Mikołaj oraz stanęło świąteczne monidło, przy którym dzieci i dorośli chętnie zrobią wesołe zdjęcia w niezwykle bajkowej scenografii parku. Co ważne, wszystkie dekoracje będzie można oglądać z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Co mieszkańcy zobaczą jeszcze w parku? W drugiej, królewskiej strefie pojawią się migocące światłem nowości, m.in. zaskakujący mieszkańcy lasu, którzy chętnie pozują do świątecznych zdjęć. Spotkamy tutaj 3-metrową pełną uroku przyjazną wiewiórkę świetlną trzymającą orzech. W innym miejscu zauważymy stojącego dumnie ogromnego, 6-metrowego renifera, który jest dalekim krewnym jelenia, symbolu Łomży. Nie zabrakło również choinki w postaci eleganckiego stożka, na którym odnajdziemy motyw gałązki leśnej. Na uwagę zasługuję świetlna ramka, w której zmieści się cała rodzina do wspólnego, grupowego zdjęcia. W Parku Jana Pawła II zobaczymy ponadto, znaną z ubiegłego roku, piękną fontannę świetlną oraz jeszcze wyższą, niemal 12-metrową choinkę, którą rozświetla aż 20.000 punktów świetlnych. Wykonanie pięknych zdjęć na tle królewskich dekoracji umożliw zaś monidło w kształcę anielskich skrzydeł.

Świąteczny park w Łomży będzie z pewnością najpiękniej rozświetlonym parkiem województwa podlaskiego, który stanie się zimową atrakcją regionu. Władze miasta przypominają o zachowaniu dystansu społecznego, zakrywaniu ust i nosa oraz częstej dezynfekcji dłoni.   

– Dekoracje parku, z którego korzystają ludzie o różnych potrzebach to zawsze duże wyzwanie. Dzięki naszym iluminacjom miasto zyskuje niepowtarzalną atrakcję Świetlnego Parku, która zachęca do wyjścia z domu, by z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, spędzić czas z najbliższymi. Jestem zachwycony z efektu końcowego, który udało nam się z miastem osiągnąć. Zachęcam gorąco mieszkańców do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych – mówi Karol Bas z Multidekor, firmy, która odpowiada za dekoracje świąteczne Łomży. Świetlistą przemianę miasta będzie można podziwiać do lutego 2021 roku.

Multidekor to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie, w tym w Londynie, Berlinie czy Moskwie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź, Kraków czy Zamość.

 

foto i wideo: Kamil Brzostowski

2020-12-05 06:01 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED