Są wzorem miłości dla młodszego pokolenia

Strona główna » Aktualności

Są wzorem miłości dla młodszego pokolenia

Są wzorem miłości dla młodszego pokolenia
Złote Gody - II tura Jubilatów w dniu 10.10.2020
  • Są wzorem miłości dla młodszego pokoleniaZłote Gody - I tura Jubilatów w dniu 10.10.2020
W sobotę 10 października 2020 r., z rąk prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego 27 par małżonków odebrało medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP. Ze względu na pandemię koronawirsua uroczystość odbyła się w dwóch turach w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”. Wśród Jubilatów była jedna para, która zawiązek małżeński zawarła ponad 61 lat temu.

Państwo Jadwiga i Remigiusz Konopko są małżeństwem od czerwca 1959 roku. Pozostałe pary na ślubnym kobiercu stanęły w 1970 r.

Prezydent Mariusz Chrzanowski przypomniał, że w poprzednich latach tego typu uroczystości odbywały się w Urzędzie Miejskim. Jednak ze względu na obecną sytuację, dbając o bezpieczeństwo Jubilatów, w tym roku „Złote Gody” zorganizowane zostały w otwartej przestrzeni. – Cieszę się, że mimo wszystko przybyliście Państwo do miejsca utożsamianego z naszą historią i tożsamością. Gratuluję tak długiego stażu małżeńskiego. Na pewno w tym okresie były wzloty, pewnie też upadki, ale najważniejsze, że dzięki wzajemnej miłości udało się wytrwać razem. Państwa życie jest przykładem dla młodego pokolenia. Dziękuję za zaangażowanie i działalność w różnych formach na rzecz naszej lokalnej społeczności oraz za wspieranie się w codziennych trudnościach – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski życząc kolejnych lat w zdrowiu, szczęścia, radości oraz czerpania każdego  dnia z życia tego co najlepsze w otoczeniu swoich rodzin.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Nowakowska przypomniała, że minęło 50 lat odkąd Jubilaci związali się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. – Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nie zawiedziecie się na sobie, że będziecie wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólnymi radościami – mówiła kierownik Ewa Nowakowska podkreślając, że tego przyrzeczenia udało się dotrzymać mimo wielu złożonych zdarzeń losowych. Zauważyła, że wszystkie przeżycia na przestrzeni lat, troski i obowiązki związały małżonków jeszcze bardziej i dziś mogą oni świętować ten wspaniały jubileusz.

W trakcie uroczystości Jubilaci otrzymali w prezencie kubki  z logo miasta, książki o najsłynniejszej łomżyniance Hance Bielickiej oraz parasolki. Wręczone zostały również kwiaty od mieszkańców i pamiątkowe dyplomy, a także nie zabrakło okolicznościowego tortu i toastu lampką szampana. Wydarzenie uświetnił występ Roberta Kossakowskiego, zwycięzcy programu „Szansa na sukces” z 2007 roku.

W uroczystości uczestniczyli małżonkowie:
Jadwiga i Remigiusz Konopko
Barbara i Stanisław Kozłowscy
Irena i Edward Krajewscy
Irena i Jerzy Krasowscy
Elżbieta i Mieczysław Ksepkowie
Halina i Stanisław Listowscy
Irena i Hieronim Łada
Maria i Kazimierz Mateuszczykowie
Halina i Kazimierz Mianowscy
Alicja i Jacek Mieszkowscy
Cecylia i Mieczysław Modzelewscy
Mirosława i Roman Mściwujewscy
Halina i Władysław Nowaccy
Janina i Ryszard Ostrowscy
Wacława i Henryk Parzychowie
Anna i Antoni Podbielscy
Teresa i Józef Poznańscy
Lucyna i Jan Przestrzelscy
Halina i Jan Przybylscy
Elżbieta i Wacław Sójkowie
Elżbieta i Janusz Szczyglewscy
Jadwiga i Kazimierz Święccy
Krystyna i Czesław Truszkowscy
Maria i Antoni Włodkowscy
Elżbieta i Mieczysław Włodkowscy
Halina i Jerzy Wójcikowie
Krystyna i Tadeusz Zalewscy

2020-10-10 15:25 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED