Śniadaniowa trasa Radia ZET w Łomży

Strona główna » Aktualności

Śniadaniowa trasa Radia ZET w Łomży

Tortilla z szynką i serem z marynowanymi warzywami lub naleśnik z mascarpone, gruszką, żurawiną i twarożkiem. To tylko niektóre potrawy jakie mogli dziś bezpłatnie skosztować łomżanie w ramach obchodzonych 30 urodzin Radia ZET. Wszystko za sprawą Wielkiej Trasy Śniadaniowej Radia ZET, na której znalazła się również Łomża.

W ramach wydarzenia radiowe „foodtracki”, które zacumowały na parkingu przy Parku Wodnym wydawały pożywny poranny posiłek wszystkim zainteresowanym. Oprócz śniadania łomżanie mieli także okazję  uczestniczyć w jednym z wielu organizowanych w ramach imprezy wydarzeń.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 mieli niecodzienną okazję wziąć udział w ćwiczeniach z piłkarzami ŁKS 1926, zaś dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowano pokazy samoobrony zaaranżowane przez członków Spółdzielni Socjalnej „Black Horse”, w ramach których zawodnicy MMA prezentowali techniki obrony przed napastnikiem.

- Zaprezentowaliśmy pokaz walki z wykorzystaniem tarczy bokserskiej oraz tarczy na ręce i nogi. Wykorzystywana przez naszych zawodników technika łączy w sobie elementy tradycyjnego boksu, zapasów, brazylijskiego jiu - jitsu oraz tajskiego boksu – zaznaczył na zakończenie prezentacji Prezes łomżyńskich Black Horse-ów Piotr Wieryszko.

Świetnie zaprezentowali się także tancerze BK Step pod przewodnictwem trenera Marka Kisiela. Kilkuminutowy pokaz tańca zachwycił zgromadzonych pokazując przy okazji olbrzymi potencjał drzemiący w młodych adeptach sztuki tanecznej.  

Na najmłodszych czekali aktorzy łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora. Nie zawiedli się również kucharze - amatorzy, a to za sprawą prezentacji różnych kulinarnych tricków przez szefa kuchni i zarazem znanego dziennikarza Michała Korościela.

W trakcie wydarzenia prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał Jadwidze Kirejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, smaczne upominki przygotowane przez sponsorów imprezy. Była to w pewien sposób forma podziękowania za lata wychowawstwa, gdyż w przeszłości Jadwiga Kirejczyk była wychowawczynią obecnego prezydenta naszego miasta.

Trwająca cztery godziny impreza zakończyła się o godzinie 11.00. Partnerem wydarzenia były Zakłady Mięsne „Sokołów” oraz OSM „Piątnica”.


tekst: Krzysztof Fabiszewski

2020-09-15 11:01 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED