Najpiękniejsze z ziemi łomżyńskiej

Strona główna » Aktualności

Najpiękniejsze z ziemi łomżyńskiej

Najpiękniejsze z ziemi łomżyńskiej
Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej Ewelina Gutowska i Miss Ziemi Łomżyńskiej Wiktoria Ciochanowska (fot. Paweł Wądołowski)
Wiktoria Ciochanowska 20-letnia absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży została Miss Ziemi Łomżyńskiej. Tytuł najpiękniejszej nastolatki przypadł pochodzącej z Grabowa, 16-letniej Ewelinie Gutowskiej. Wydarzenie odbyło się ze wsparciem finansowym Miasta Łomża.

O tytuł najpiękniejszych kobiet ziemi łomżyńskiej rywalizowało 14 kandydatek dorosłych i 15 nastolatek, które zaprezentowały się w różnych kreacjach. Były stroje sportowe, suknie koktajlowe, ślubne czy stylizacje ludowe połączone z elementami stylu rockowego. Jury, w gronie którego zasiadał między innymi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski nie miało łatwego zadania, bo wszystkie dziewczyny prezentowały się znakomicie.

Miss Ziemi Łomżyńskiej została 20-letnia łomżanka Wiktoria Ciochanowska. - To dla mnie bardzo wielki zaszczyt. Na scenie czułam ogromny stres, chwilami aż ciężko było się uśmiechać, ale jednocześnie były niesamowity przypływy szczęścia, gdy ogłoszono moje nazwisko – nie kryła radości absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Swoją przyszłość wiąże z medycyną. W wolnych chwilach lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, biegać, jeździć na rowerze oraz przebywać w gronie najbliższej rodziny.

Tytuł miss nastolatek zdobyła, pochodząca z Grabowa, 16-letnia Ewelina Gutowska. - To cudowne uczucie i wielkie zaskoczenie, każda z nas była piękna i powinna czuć się wygraną tego konkursu. Na backstage było kołatanie serca, ale wszystkie dałyśmy radę. Liczyłam po cichu, że zajmę może tytuł którejś z wicemiss, ale że wygram? – mówiła uczennica Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Nastolatka ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Chciałaby pójść na studia medycyny estetycznej i otworzyć swój salon kosmetyczny.

Tradycyjnie oprócz głównych tytułów, jury przyznało korony wicemiss. Pierwsze trzy "dorosłe" zdobyły łomżanki: 19-letnia Linda Filipkowska, o rok starsza od niej Weronika Grzymała i 22-letnia Klaudia Piaścik, czwartą wicemiss została 18-letnia Nina Ampulska z Ostrołęki. Z kolei tytuł pierwszej wicemiss nastolatek przypadł 17-letniej Alicji Pietruszewskiej z Łomży, drugiej 14-letniej Wiktorii Jurskiej z Grajewa, trzeciej 16-letniej Aleksandrze Ołtarzewskiej z Łomży, czwartej jej rówieśniczce Annie Grabowskiej z Przytuł Kolonii.

Rozdano ponadto tytuły komplementarne. "Królowymi" internetu zostały: 19-letnia Linda Filipkowska wśród dorosłych kandydatek i 17-letnia Julia Nizik wśród nastolatek. Ta pierwsza założyła również koronę Miss Gracji i Elegancji i Miss Standard Pictures. Po raz drugi do dekoracji wychodziły też: Alicja Pietruszewska (Miss Foto), Wiktoria Jurska (Miss Portalu MyLomza.pl) i Wiktoria Ciochanowska, dla której oprócz głównego tytułu przypadła korona Miss MEON.

Jubileuszową, 5 galę, która odbyła się w Galerii Veneda poprowadziła Kamila Świerc, Miss Polski 2017. - Pamiętajcie, to wspaniała przygoda, a te znajomości pozostaną z wami na lata zwracała się do łomżyńskich uczestniczek. Organizatorem wyborów Miss i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej jest Anna Kurządkowska-Kosińska z "Akademii Kobiecości".

Fot. Paweł Wądołowski, Marek Gładysiak/xlomza.pl

2020-09-15 02:34 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED