Od września rusza jesienne kino samochodowe

Strona główna » Aktualności

Od września rusza jesienne kino samochodowe

- Pomysł Letniego Kina Plenerowego dla zmotoryzowanych kinomanów przypadł do gustu naszym mieszkańcom, dlatego postanowiłem, że będziemy go kontynuować jesienią – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski zapraszając na wrześniowe i październikowe seanse, które będą odbywały się na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Nowością w specjalnie przygotowanej ofercie są propozycje dla dzieci i młodzieży. - To odpowiedź na propozycje rodziców, którzy chcieliby zabrać swoje pociechy na projekcję, a wcześniej takiej możliwości nie mieli.

Idea kina samochodowego jest tylko o kilkadziesiąt lat młodsza niż historia samej motoryzacji. Pierwsze seanse oglądane przez widzów we własnym aucie wyświetlano w USA już w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Zdominowane przez lata tradycyjne pokazy kinowe wracają do łask za sprawą pandemii kooronawirusa SARS-CoV-2.

Amerykański wynalazek zagościł w Łomży po raz pierwszy w lipcu i wygląda na to, że zadomowił się na dłużej. Wyświetlane w ramach Letniego Kina Plenerowego projekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem zmotoryzowanych kinomaniaków. Podobnie rzecz będzie się miała jesienią, która również upłynie pod znakiem kina samochodowego.

Wrześniowy repertuar obfitować będzie głownie w projekcje skierowane do dzieci i młodzieży oraz w nieznane szerszej publiczności kino skandynawskie nacechowane spokojną, realistyczną fabułą z elementami północno-europejskiego humoru. Nie zawiodą się również miłośnicy batalistyki, a to za sprawą estońsko-fińskiego dramatu wojennego 1944, ukazującego bratobójcze walki Estończyków wcielonych do wojska Hitlera i Stalina. Seanse październikowe, to kino grozy skierowane do osób o mocnych nerwach.

Seanse będą odbywały się od w każdą sobotę września i października na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1.

Tekst: Krzysztof Fabiszewski

2020-08-20 09:00 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED