Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Centrum Obsługi Przedsiębiorców » Przewodnik dla Inwestora

Przewodnik dla Inwestora

 

Szanowni Państwo


          Od pomysłu do realizacji zamiarów przedsiębiorcy w zakresie nowej inwestycji dzieli przedsiębiorcę proces, który związany jest z kosztami jak również koniecznością przebrnięcia przez złożone regulacje prawne czy procedury administracyjne.
Przebieg procesu inwestycyjnego oraz czas jego trwania zależy od skali, złożoności oraz specyfiki planowanego zamierzenia inwestycyjnego.
W niniejszym opracowaniu podjęliśmy próbę generalizacji oraz wskazanie kluczowych elementów  procesu inwestycyjnego. Zamieściliśmy także informację na temat zwolnień i ulg z jakich mogą skorzystać inwestorzy.

          Pierwszym elementem jest pomysł i skonkretyzowanie planowanej inwestycji.
Następnie konieczna jest realizacja kolejnych kroków procesu inwestycyjnego zgodnie z dołączonym schematem.
Należy mieć jednak świadomość, że jest to przykładowy schemat i w zależności od charakteru i specyfiki przedsięwzięcia jego poszczególne etapy mogą ulec rozbudowaniu.
W opracowaniu zamieszczamy kontakty do wydziałów odpowiedzialnych merytorycznie oraz linki do stron, na których znajdziecie Państwo niezbędne informacje oraz druki dokumentów.

          Po zakończeniu realizacji inwestycji warto skorzystać z ulg, jakie przygotowaliśmy dla Inwetorów.

Jednostką powołaną do wspierania Inwestora na każdym etapie procesu inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Łomży, jest Centrum Obsługi Przedsiębiorców. Pracownicy Centrum pozostają w kontakcie z poszczególnymi wydziałami oraz pośredniczą w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi, których obecność na ścieżce inwestycyjnej jest konieczna. Warto się zgłosić tutaj przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Pracownicy przedstawią ofertę Miasta w zakresie terenów inwestycyjnych oraz możliwości skorzystania z ulg w związku z realizacją inwestycji.
Od 2014 r. funkcjonuje w Łomży Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracownicy COP poinformują o warunkach prowadzenia działalności w Podstrefie oraz związanych z tym ulgami.

Centrum mieści się w Urzędzie Miejskim, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, I piętro pokój 124, tel. 86 2156852, mail cop@um.lomza.pl.    

Oddając niniejszą publikację w Państwa ręce, życzę powodzenia w zamierzeniach inwestycyjnych i serdecznie zapraszam do inwestowania w naszym pięknym mieście.

 

                                                                                 

 Prezydent Miasta Łomża

 Mariusz Chrzanowski

2015-02-23 09:18 Opublikował: Malgorzata PuchalaUrząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED