Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Na 62 posiedzeniu w dniu 23 kwietnia 2010 roku

Komisja realizowała następujący porządek obrad:

1.    Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń komisji:

 

1)    nr 60/10 z dnia 23 marca 2010r.

 

2)    nr 61/10 z dnia 12 kwietnia 2010r.

 

2.    Przyjęcie informacji Prezydenta Miasta o stanie sanitarnym miasta – druk nr 767

 

3.    Zaopiniowanie projektu uchwały zmieniającej Uchwałę 74/XIV/07 Rady Miejskiej Łomży z dnia 11.07.2007r. w sprawie przyjęcie „Strategii rozwiązywania problemów społecznych na terenie miasta Łomża na lata 2007-2015” - druk nr 771, 771A

 

4.    Przyjęcie informacji z wykonania placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego 161  A, B, C i D

 

5.    Rozpatrzenie pisma właścicieli oraz najemców lokali przy ul. Małachowskiego 2 i 4

 

6.    Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia godzin pracy aptek ogólnodostępnych w mieście Łomży – druk nr 788, 788A

 

7.    Sprawy różne

 

Ad. 1

 

Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń komisji:

  

1)    nr 60/10 z dnia 23 marca 2010r. – komisja nie wniosła uwag do protokołu nr 60/10 i w wyniku głosowania przyjęła go jednogłośnie – 3 głosami za,

 

2)    Komisja nie wniosła również uwag do protokołu nr 61/10 z dnia 12 kwietnia 2010r. i w wyniku głosowania przyjęła go jednogłośnie – 3 głosami za.

 

Ad. 2

  

Przyjęcie informacji Prezydenta Miasta o stanie sanitarnym miasta za 2009 rok – druk nr 767

 

W dyskusji głos zabrali:

 

            Radna Wanda Mężyńska zwróciła się do przedstawiciela Sanepid-u z zapytaniem, czy we wszystkich szkołach prowadzona jest fluoryzacja zębów, która jest prowadzona w ramach programów związanych z promocja zdrowia? Następnie poprosiła o informację, czy były przypadki zatrucia alkoholem pochodzącym z nielegalnego handlu na targowisku miejskim.

 

            Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że fluoryzacja odbywa się tylko i wyłącznie w tych szkołach, które zgłoszą swój akces. Następnie wyjaśniła, że nie został zgłoszony przypadek zatrucia alkoholom sprzedawanym na  targowisku miejskim.

 

            Następnie głos w dyskusji zabrał radny Jan Kleczyński. Stwierdził, że z przedłożonej informacji wynika, że w 14 z przeprowadzonych prób wykryto pałeczki legionelli. Poprosił o wyjaśnienie, czy próby te były przeprowadzane w zasobach spółdzielni mieszkaniowych, czy w indywidualnych gospodarstwach.

 

            Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że przedłożone w informacji dane dotyczą badań przeprowadzonych w szpitalu, Domu Pomocy Społecznej i hospicjum. Dodała, że próby na obecność legionelli przeprowadzane są w takich obiektach, gdzie przebywają ludzie o zmniejszonej odporności. W zasobach spółdzielni mieszkaniowych i w indywidualnych gospodarstwach takie próby nie były pobierane.

 

Radny Jan Kleczyński ponownie zabierając głos w dyskusji stwierdził, że w informacji podano, że Powiatowy Inspektor Sanitarny dokonując oceny stanu sanitarno-technicznego oraz sposobu i jakości żywienia w zakładach żywienia zbiorowego zamkniętego stwierdził uchybienia w trzech obiektach. Poprosił o wyjaśnienie, czy były to obiekty miasta.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że uchybienia, o które radny Jan Kleczyński zapytał stwierdzono w stołówce PKPS przy ul. Sikorskiego, bursie nr 1 przy ul. Kopernika oraz w stołówce w szpitalu. Dodała, że uchybienia te nie były na tyle poważne, by wyłączyć obiekty z użytku. Wydane zostały decyzje administracyjne z określonym terminem wykonania zaleceń pokontrolnych. Zalecenia zostały wykonane w terminie.

 

Radna Bogumiła Olbryś zabierając głos w tym temacie zwróciła się do przedstawiciela PSSE z prośbą o wyjaśnienie, jak wygląda sprawa akwenów wodnych, tj. Pisy, Narwi, Biebrzy i ich dopływów – czy są jakieś niepokojące sprawy związane z ich nieczystością, czy zakażeniem.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że przez PPSE badana jest tylko woda na kąpielisku miejskim w momencie jego zgłoszenia do oddania do użytku czyli w czasie letnim. W tym roku kąpielisko nie było więc jeszcze badane. W ubiegłym roku odbyło się 18 kontroli, z czego jedna próba została zakwestionowana ze względu na jej zanieczyszczenie bakteriami coli. Jednak badanie to było przeprowadzone w czasie, gdy w rejonie, skąd woda spływa było dużo deszczy i to było prawdopodobnie przyczyna jej zanieczyszczenia.

 

Radny Jarosław Kozłowski poprosił o wyjaśnienie, czy badane są grunty i woda w okolicy pulw, gdzie zakłady przemysłowe podczyszczają wodę i pewną jej część wylewają na łąki.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że takie badania nie leżą w kompetencji PPSE, lecz Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dodała, że właściciele – czyli w tym przypadku zakłady przemysłowe odprowadzające zanieczyszczenia na łąki maja obowiązek raz na kwartał zlecenia odpowiednim służbom przeprowadzenia stosownych badań.

 

            Następnie radna Wanda Mężyńska zwróciła się z zapytaniem do Pani Jolanty Mieczkowskiej – Kierownika Delegatury w Łomży Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku, czy dużo jest na terenie naszego miasta nasion i roślin modyfikowanych genetycznie. Dodał, że szczególnie chodzi jej o produkty używane do wypieku chleba.

 

            Pani Jolanta Mieczkowska – Kierownika Delegatury w Łomży Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku wyjaśniła, że z badań, jakie delegatura przeprowadza wynika, że na terenie naszego województwa takich roślin modyfikowanych genetycznie nie ma. Dodała, że łomżyńska delegatura pobiera próby /szczególnie dotyczy to kukurydzy, rzepaku i soi/, a badania są wykonywane poza miastem. W Łomży nie ma specjalistycznego laboratorium do wykonywania tego typu badań.

 

            Następnie radny Jan Kleczyński zabierając ponownie głos w tym punkcie obrad stwierdził, że wiosna to czas sprzedaży nowalijek. W związku z tym poprosił o wyjaśnienie, czy z kontroli przeprowadzanych przez WIIRiN wynika, że producenci warzyw i owoców przestrzegają karencji po zastosowaniu oprysków swoich upraw.

 

            Pani Jolanta Mieczkowska – Kierownika Delegatury w Łomży Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku wyjaśniła, że WIIRiN nie bada 100% płodów rolnych. Prowadzi natomiast edukacyjną pracę w sektorze rolniczym. Wszyscy producenci roślin stosujący środki ochrony roślin mają obowiązek raz na 5 lat przejść specjalistyczne szkolenie z tego zakresu. Dodał, że ponadto producenci roślin mają obowiązek raz na 3 lata dokonania przeglądu opryskiwaczy. Ponadto każdy producent musi prowadzić ewidencję przeprowadzanych zabiegów prowadzonych w swoim gospodarstwie. Zadaniem WIIRiN jest kontrola producentów pod kątem w/w zaleceń, jak też pobieranie prób płodów rolnych do badania. Kończąc swoją wypowiedź stwierdziła, że zdarzają się przypadki przekroczenia najwyższych dopuszczalnych poziomów oprysków. W latach ubiegłych stwierdzono to w pieczarkach, rzodkiewkach. W takich przypadkach stosuje się odpowiednie procedury, mandaty, itp. Kolejno stwierdziła, że nie ma możliwości zbadania wszystkich płodów rolnych.

 

Następnie radna Wanda Mężyńska poprosiła o wyjaśnienie, czy są poddawane produkty i wyroby spożywcze – szczególnie mleko i mięso pod kątem ilości zawartych w nich konserwantów. Ponadto stwierdziła, że pracownicy spółdzielni mieszkaniowych robią wiosną i latem opryski chwastów rosnących wzdłuż chodników, przy trawnikach i poprosiła o wyjaśnienie czy nie jest to szkodliwe dla dzieci, których w czasie oprysków czasami bardzo dużo przebywa na pobliskim terenie.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że PPSE nie ma prawa pobierać takich prób, bo nie ma na nie  odgórnych zaleceń. Dodała, że są to bardzo drogie, specjalistyczne badania, które wykonują tylko 3-4 laboratoria w kraju. Zakłady spożywcze sprzedające czy produkujące różnego rodzaju artykuły i produkty, dopuszczając je do sprzedaży, badają je w przyzakładowych laboratoriach i odpowiadają za ich jakość. Następnie wyjaśniła, że opryski wykonywane przez pracowników spółdzielni powinny być wykonywane wcześnie rano lub wieczorem, zgodnie z instrukcją ich stosowania, umieszczona na każdym tego typu produkcie.

 

Kolejno głos w dyskusji zabrał radny Jarosław Kozłowski. Stwierdził, że bardzo dużo produktów trafia do Polski z Chin i mówi się, że są one szkodliwe dla zdrowia, gdyż zawierają duże ilości ołowiu, kadmu. Dodał, że są to produkty codziennego użytku, artykuły spożywcze, warzywa, jak i zabawki dla dzieci. W związku z tym poprosił o wyjaśnienie, czy w naszym terenie są możliwości badania tych produktów, które są przeważnie sprzedawane w sieci Kaufland, Biedronka, Stokrotka. Uważa, że wykrycie w porę szkodliwych substancji spowodowałoby wycofywanie szkodliwych artykułów ze sprzedaży, a tym samym ochronę zdrowia mieszkańców. Kończąc swoją wypowiedź stwierdził, że Polska ma wiele własnych produktów, a sprowadza je z zagranicy.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że w kierunku, o którym mówi radny Kozłowski nie są pobierane próby. PSSE pobiera próby w kierunku zwalczania szkodników i chorób. Dodała, że PSSE żąda od producentów i sprzedawców dokumentacji zezwalającej na ich sprzedaż. Dokumentacja taka pochodzi zawsze tylko z akredytowanych laboratoriów. Dodała, że 30% dostaw jest w ciągu roku badanych pod względem mikrobiologicznym, bo to łomżyńska PSSE jest w stanie zbadać u siebie. Kontynuując swoją wypowiedź wyjaśniła, że produkty, są badane na granicy albo w kraju, jednak coraz mniej jest laboratoriów, które tego typu badania wykonują, bo są one bardzo drogie.

 

Radny Jarosław Kozłowski ponownie zabierając głos w dyskusji stwierdził, że Komisja powinna wystąpić z apelem do Parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie prac związanych z uchwaleniem przepisów prawnych, zmierzających do zwiększenia liczby badań produktów importowanych /szczególnie pochodzących spoza Unii Europejskiej/, w tym w szczególności zabawek i artykułów gospodarstwa domowego w kierunku obecności substancji szkodliwych, np. ołów, kadm, itp.

 

Radna Agata Gołaszewska poprosiła o wyjaśnienie, ile w ciągu 2009 roku PSSE przeprowadziła kontroli salonów fryzjerskich i jakie są wyniki tych kontroli. Ponadto poprosiła o wyjaśnienie, czy są przepisy mówiące o konieczności stosowania w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych jednorazowych zestawów do obsługi klienta. Dodała, że z obserwacji wynika, że nie wszystkie zakłady dbają o higienę, stusując np. jeden ręcznik dla kilku kolejnych klientów.

 

Pani Grażyna Hutnik – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży wyjaśniła, że w 2009 roku skontrolowano 65 salonów fryzjerskich i odnowy biologicznej, co stanowi 62% ogółu zarejestrowanych tego typu salonów. Wyjaśniła, że zakłady fryzjerskie oraz zakłady odnowy biologicznej nie mają obowiązku zgłaszania swojej działalności do PSSE. Nie ma też przepisów mówiących o stosowaniu zestawów jednorazowych do obsługi klienta. Przepisy mówią tylko o konieczności zapewnienia odpowiedniej ilości narzędzi, ręczników i o ich właściwej czystości, nie ma mowy w przepisach o konieczności stosowania zestawów jednorazowych. Kontrolowane są więc te salony, które zgłoszą do kontroli same klientki. Ponadto przepisy mówią jasno, że aby dany salon skontrolować, trzeba o tym z tygodniowym wyprzedzeniem poinformować jego właściciela.

 

Następnie głos w tym temacie zabrała Pani Jolanta Mieczkowska – Kierownika Delegatury w Łomży Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku. Stwierdziła, że na terenie naszego miasta występuje szkodnik kasztanowców – szrotówek kasztanowcowiaczek. Dodała, że informowała o tym formalnym pismem już w roku ubiegłym, zgłaszała problem i konieczność zwalczania tego szkodnika w okresie wiosennym, zarówno władzom miasta, jak też zarządcom spółdzielni mieszkaniowych. Jednak nic się w tym kierunku nie zadziało, nikt nie podjął walki z tym szkodnikiem i jeśli tak nadal będzie kasztanowce niebawem znikną z krajobrazu naszego miasta. Kontynuując swoją wypowiedź stwierdziła, że w tym roku już się nie da zastosować żadnej z metod walki ze szrotówkiem, ale należałoby pamiętać o tym wiosną przyszłego roku.

 

Radna Alicja Bandzul – Przewodnicząca Komisji odnosząc się do w/w wypowiedzi stwierdziła, że  przyjmuje ją jako zalecenie Łomżyńskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Roślin i Nasiennictwa. Dodała, że zalecenie to znajdzie się w opinii komisji na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Następnie stwierdziła, że na dzisiejsze posiedzenie komisji został również zaproszony Pan Marian Jan Czerski – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży, jednak Pan doktor na spotkanie komisji nie przybył. Podejrzewa, że stało się tak dlatego, że w ubiegłym roku na posiedzeniu komisji dotyczącym tego samego tematu, czyli oceny stanu sanitarnego miasta Łoży dał zalecenia, a z informacji jakie posiada wynika, że nie zostały one przez miasto wykonane, a dotyczyły one:

 

a)    czipowania psów,

 

b)    dokonywania ewidencji psów agresywnych,

 

c)    egzekwowania na właścicielach psów sprzątania odchodów ich zwierząt,

 

d)    określenia czasu przechowywania psów w schronisku.

 

Kontynuując swoją wypowiedź poinformowała komisję, że w dniu 19 stycznia 2010r. Pan dr Marian Czerski skierował do Przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży pismo, w którym wyjaśnił, że „Zgodnie z art.11 ust. 3 ustawy z dnia 21.08.1997r. o ochronie zwierząt /Dz.U. z 2009r./ wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu z tymi zwierzętami odbywa się wyłącznie na mocy uchwały rady gminy, podjętej po uzgodnieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz po zasięgnięciu opinii upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt …”. Uważa więc, że Powiatowy lekarz Weterynarii robi wszystko, co do niego należy, przedstawił też zalecenia dla miasta, a sprawa jest w dalszym ciągu przez samorząd nie załatwiona.

 

            Więcej uwag w tym temacie komisja nie zgłosiła i w wyniku głosowania jednogłośnie – 4 głosami za, zajęła następujące stanowisko w tym temacie:

 

„Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia po zapoznaniu się z informacją w powyższej sprawie oraz po wysłuchaniu wyjaśnień udzielonych przez przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa – Delegatura w Łomży wnosi do Prezydenta o:

 

1.    wykonanie zalecenia Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku w sprawie zwalczania w okresie wiosennym /marzec, kwiecień/ szkodnika liści kasztanowców - szrotówka kasztanowcowiaczka,

 

2.    wystąpienie do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży, aby wprowadził obowiązek stosowania indywidualnych zestawów do obsługi klienta w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych i odnowy biologicznej funkcjonujących na terenie naszego miasta,

 

3.    wprowadzenie w życie zaleceń Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży z dnia 21 kwietnia 2009r. dotyczących:

 a)    czipowania psów,b)     dokonywania ewidencji psów agresywnych,c)    egzekwowania na właścicielach psów sprzątania odchodów ich zwierząt,

d)   określenia czasu przechowywania psów w schronisku.

 

Ponadto komisja jednogłośnie przyjęła stanowisko następującej treści: „Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej Łomży zwraca się z apelem do Parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie prac związanych z uchwaleniem przepisów prawnych, zmierzających do zwiększenia liczby badań produktów importowanych /szczególnie pochodzących spoza Unii Europejskiej/, w tym w szczególności zabawek i artykułów gospodarstwa domowego w kierunku obecności substancji szkodliwych, np. ołów, kadm, itp.” i wnosi do Wysokiej Rady o jego przyjęcie”.

 

Informację o stanie sanitarnym miasta za 2009 rok w wyniku głosowania komisja przyjęła jednogłośnie – 4 głosami za, wraz z w/w, przyjętymi przez komisję wnioskami.

  

Ad. 3

 

Zaopiniowanie projektu uchwały zmieniającej Uchwałę 74/XIV/07 Rady Miejskiej Łomży z dnia 11.07.2007r. w sprawie przyjęcie „Strategii rozwiązywania problemów społecznych na terenie miasta Łomża na lata 2007-2015” - druk nr 771, 771A

  

            Wniosek Prezydenta Miasta w powyższej sprawie przedstawił komisji Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS w Łomży – zgodnie z drukiem nr 771.

 

            Radna Alicja Bandzul – Przewodnicząca Komisji zabierając głos w sprawie w/w „Strategii …” stwierdziła, że bardzo jej się podobają zawarte w niej, szczytne zadania. Następnie otworzyła dyskusję w tym punkcie obrad.

 

W dyskusji głos zabrali:

 

            Radny Jan Kleczyński stwierdził, że zarządzeniem Prezydenta Miasta z ubiegłego roku został powołany zespół ds. aktualizacji i monitoringu „Strategii …”. Poprosił o wyjaśnienie, czy w poprzednich latach takie zespoły były również powoływane. Następnie poprosił o przedstawienie składu osobowego Zespołu.

 

            Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS wyjaśnił, że taki zespół został powołany po raz pierwszy, a wynikło to właśnie z potrzeby monitorowania i określenia konkretnych zadań na konkretne lata. Gdyby realizacji strategii podjął się tylko sam MOPS, to pewne cele nie zostałyby osiągnięte, dlatego powołany został zespól, o którym mówi radny Jan Kleczyński, w skład którego oprócz przedstawicieli MOPS wchodzą inne osoby, które będą realizatorami zadań zapisanych w tym dokumencie. Dodał, że zadania zapisane do realizacji na 2010 rok zostały opracowane przez ten zespół na posiedzeniu roboczym. Na kolejne lata Zespół będzie się starał przyjmować kolejne zadania i je realizować. Kończąc swoją wypowiedź przedstawił skład osobowy zespołu – w załączeniu.

 

            Następnie radny Jan Kleczyński stwierdził, że sądził, iż powinnością było powołując Zespół, powiadomić o tym Komisję Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia. W zwyczaju Rady jest tak, że komisja ze swojego składu deleguje przedstawiciela do takiego zespołu, natomiast w tym przypadku komisję pominięto. Dodał, że została zaproszona do udziału radna Bogumiła Olbryś.

 

            Radna Bogumiła Olbryś odnosząc się do wypowiedzi radnego Jana Kleczyńskiego stwierdziła, że od wielu lat jest pedagogiem Zespołu Szkół Weterynaryjnych i przede wszystkim z tego względu została zaproszona do pracy w tym Zespole. Dodała, że zanim jeszcze została radną, to od lat ściśle współpracowała z MOPS z racji sprawowania funkcji pedagoga szkolnego.

 

Radny Jan Kleczyński odnosząc się do wypowiedzi radnej Bogumiły Olbryś stwierdził, że jego wypowiedź nie dotyczyła obecności radnej w komisji jako pedagoga i radnej. Chodziło mu o nie powiadomienie komisji o powoływaniu takiego zespołu i nie zaproszenie przedstawiciela komisji do pracy w nim.

 

Następnie Przewodnicząca obrad zamknęła dyskusję w tym punkcie obrad i poddała pod głosowanie projekt uchwały zmieniającej Uchwałę 74/XIV/07 Rady Miejskiej Łomży z dnia 11.07.2007r. w sprawie przyjęcie „Strategii rozwiązywania problemów społecznych na terenie miasta Łomża na lata 2007-2015” zgodnie z drukiem nr 771A.

 

Radny Jan Kleczyński stwierdził, że Przewodnicząca obrad zamknęła dyskusję, a nie została ona zakończona.

 

W wyniku głosowania komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w powyższej sprawie - 5 głosami, za, przy braku głosów przeciw i wstrzymujących się. Radny Jan Kleczyński nie wziął udziału w głosowaniu.

 

            Następnie Przewodnicząca obrad zaproponowała zdjęcie z porządku posiedzenia dzisiejszej komisji pkt. 4 i 5 w związku z nieobecnością na posiedzeniu Pana Prezydenta Choińskiego.

 

            Komisja przez aklamację przyjęła w/w propozycję Przewodniczącej komisji.

 

Ad. 6

 

Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia godzin pracy aptek ogólnodostępnych w mieście Łomży – druk nr 788, 788A

 

            Komisja nie wniosła uwag do projektu powyższej uchwały i w wyniku głosowania zaopiniowała go jednogłośnie pozytywnie – 4 głosami za.

 

Ad. 7

 

Sprawy różne:

 

            Radny Jan Kleczyński zabierając głos w tym punkcie obrad stwierdził, że chciałby wyjaśnić członkom komisji, że nie wziął udziału w głosowaniu w trzecim punkcie obrad, gdyż Przewodnicząca obrad przerwała dyskusję i nie mógł dokończyć zadawania pytań w sprawie zmieniającej się uchwale nr 74/XIV/07 Rady Miejskiej Łomży z dnia 11.07.2007r. w sprawie przyjęcie Strategii rozwiązywania problemów społecznych na terenie miasta Łomża na lata 2007-2015. Dodał, że w związku z powyższym będzie te pytania zadawał na sesji Rady.

 

            W związku z wyczerpaniem porządku dziennego Przewodnicząca obrad zamknęła posiedzenie komisji.

 

Na tym protokół zakończono.

 
  • Data powstania: Data powstania: poniedziałek, 17 maj 2010 11:30
  • Data opublikowania: poniedziałek, 17 maj 2010 11:37
  • Data przejścia do archiwum: środa, 22 gru 2010 12:28
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej