Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Protokół nr 3/19 z dnia 25 lutego 2019 r.

Posiedzenie Komisji otworzył Pan Witold W. Chludziński – Przewodniczący Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego, który po zapoznaniu się z listą obecności i stwierdzeniu quorum, przedstawił porządek posiedzenia (w załączeniu). Poprosił o uwagi do zaproponowanego porządku obrad. Komisja nie wniosła uwag i przyjęła następujący porządek obrad: 1. Przyjęcie protokołu nr 2/19 z dnia 14 stycznia 2019 r. 2. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zaliczenia ulic w Łomży do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu – druk nr 51, 51 A. 3. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia przebiegu drogi powiatowej – druk nr 52, 52 A. 4. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie ustalenia trybu postępowania o udzielenie dotacji celowych dla rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu ich rozliczania oraz kontroli realizacji dotowanych zadań – druk nr 57, 57 A. 5. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie wyboru delegatów reprezentujących miasto Łomża w organach Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe – druk nr 60, 60 A. 6. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Łomża (rejon ulic. Wojska Polskiego, Poznańskiej i projektowanej ulicy stanowiącej przedłużenie ul. Meblowej) – druk nr 61, 61 A. 7. Analiza i ocena studium oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta. 8. Sprawy różne.

Ad. 1

 

            Przewodniczący obrad poprosił o uwagi do protokołu z poprzedniego posiedzenia Komisji.

            Komisja przyjęła protokół nr 2/19 z dnia 14 stycznia 2019 roku bez uwag.

 

 

 

Ad. 2, 3

 

            Andrzej Karwowski – Naczelnik WGK przedstawił wniosek i projekt uchwały w sprawie zaliczenia ulic w Łomży do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu (w załączeniu) oraz wniosek i projekt uchwały w sprawie ustalenia przebiegu drogi powiatowej (w załączeniu).

            Przewodniczący Komisji otworzył dyskusję.

            Głosów w dyskusji nie zgłoszono.

            Komisja, w wyniku głosowania 7 głosami za – jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określony drukiem nr 51 A oraz 7 głosami za – jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określony drukiem nr 52 A.

 

Ad. 4

 

            Ewa Sznejder – Naczelnik CWS przedstawiła wniosek i projekt uchwały w sprawie ustalenia trybu postępowania o udzielenie dotacji celowych dla rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu ich rozliczania oraz kontroli realizacji dotowanych zadań (w załączeniu).

            Przewodniczący Komisji otworzył dyskusję.

            Głosów w dyskusji nie zgłoszono.

            Komisja, w wyniku głosowania 7 głosami za – jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określony drukiem nr 57 A.

 

Ad. 5

 

            Przewodniczący Komisji przedstawiając wniosek i projekt uchwały w sprawie wyboru delegatów reprezentujących miasto Łomża w organach Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe (w załączeniu) stwierdził, że Łomża ma ten przywilej, że może mieć 5 delegatów w Stowarzyszeniu. Dodał, że poza Prezydentami i Skarbnikiem Miasta zawsze Radę reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej. Dlatego też zaproponował kandydaturę Pana Jana Olszewskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży.

            Poprosił o zgłaszanie innych kandydatur.

            Innych kandydatur nie zgłoszono.

            Komisja w wyniku głosowania 7 głosami za – jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określony drukiem 60 A wraz z nominacją Pana Jana Olszewskiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej na kandydata do składu delegatów reprezentujących miasto Łomża w organach Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe.

 

Ad. 6

 

            Tomasz Walczuk – Architekt Miejski przedstawił wniosek i projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Łomża (rejon ulic. Wojska Polskiego, Poznańskiej i projektowanej ulicy stanowiącej przedłużenie ul. Meblowej) – w załączeniu.

            Przewodniczący Komisji otworzył dyskusję.

            Głosów w dyskusji nie zgłoszono.

            Komisja, w wyniku głosowania 7 głosami za – jednogłośnie, pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały określony drukiem nr 61 A.

 

Ad. 7

 

            Tomasz Walczuk – Architekt Miejski przedstawił informację nt studium oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego miasta (w załączeniu).

            Przewodniczący Komisji otworzył dyskusję.

            Radny Andrzej Podsiadło poprosił o wyjaśnienie na czym ma polegać plan zagospodarowania przy ul. Rybaki.

            Tomasz Walczuk – Architekt Miejski wyjaśnił, że plan ten sankcjonuje to, co jest już wykonane w postaci bulwarów. Chcemy zebrać wnioski i zaktualizować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Jest to plan, który istnieje, podlega modyfikacji, zinwentaryzowaniu tego, co już powstało w przypadku bulwarów i odpowiedź na pytania, co tam jeszcze można zrobić w przypadku instytucji, które tam się mieszczą.

Radny Andrzej Grzymała natomiast poprosił o informację nt południowo-wschodniej części miasta.

            Tomasz Walczuk – Architekt Miejski wyjaśnił, że południowo-wschodnia część miasta jest po drugiej stronie nowo wybudowanej ul. Zawadzkiej. Składano wnioski z różnych stron, ale głównie zarządców sieci mediów oraz wnioski o warunki zabudowy, które w tym momencie wprowadziły chaos budowlany. Trzeba to uporządkować tym bardziej, że jest to ok. 64 ha. Otrzymaliśmy grant na tzw. pogłębione konsultacje społeczne i na przykładzie tego planu mogliśmy zainteresować społeczeństwo tematem planowania przestrzennego. Pozwoli to w lepszy sposób dać ludziom to, czego oczekują przy jednoczesnym zapewnieniu potrzeb miasta czyli przedłużeniu ul. Kazańskiej, wyprowadzenie ruchu na Szosę do Mężenina, zrobienie osiedla jednorodzinnego od strony Zawad na ok. 140 domów i bloki wielorodzinne z usługami na wysokości ul. Bursztynowej. W chwili obecnej jesteśmy po Komisji Urbanistycznej i za chwilę będzie wyłożenie planu do wglądu.

            Andrzej Garlicki – Z-ca Prezydenta dodał, że inicjatywa wynikła stąd, że intensywna zabudowa w postaci domków jednorodzinnych i bloków, które powstawały tam gęsto i brakowało miejsce na zabezpieczenie wszystkich, innych funkcji, a skomunikowanie tego terenu stawało się coraz bardziej problematyczne. Najwyższy czas więc było podjąć inicjatywę planu miejscowego, aby narzucić pewien szkielet, a z drugiej stronie uporządkować i docelowo zabezpieczyć wszystkie funkcje, które miasto w nowym terenie musi zabezpieczyć. W każdym planie właśnie o to chodzi. Stwierdził, że jest to jedyny plan, który jest robiony w całości na nowym terenie. Wszystkie, inne plany są modyfikacją punktową tych, które już istnieją. Przed nami plan ul. Grabowej i okolic oraz przymierzamy się do planu ul. Meblowej.

            Przewodniczący zamknął realizację pkt-u 7.

Komisja przyjęła przedstawiona informację.

 

Ad. 8 

 

            Nie zgłoszono.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący zamknął posiedzenie Komisji.

 

 

                                                                                                 Przewodniczący

                                                                                  Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości

                                                                                  i Zagospodarowania Przestrzennego

           

 

                                                                                       Witold Władysław Chludziński

  • Data powstania: Data powstania: poniedziałek, 29 kwi 2019 14:24
  • Data opublikowania: poniedziałek, 29 kwi 2019 14:25
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej