Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Na 63 posiedzeniu w dniu 12 maja 2010 roku

Komisja realizowała następujący porządek obrad:

1.    Przyjęcie protokołu nr 62/10 z dnia 23 kwietnia 2010r.

 

2.    Rozpatrzenie pisma właścicieli oraz najemców lokali przy ul. Małachowskiego 2 i 4

 

3.    Rozpatrzenie pisma Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Łomży z dnia 26 kwietnia 2010r.

 

4.    Przyjęcie informacji z wykonania placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego 161  A, B, C i D

 

5.    Sprawy różne

  

Ad. 1

 

Przyjęcie protokołu nr 62/10 z dnia 23 kwietnia 2010r.

  

Komisja nie wniosła uwag do protokołu nr 62/10 i w wyniku głosowania przyjęła go jednogłośnie – 3 głosami za.

  

Ad. 2

 

Rozpatrzenie pisma właścicieli oraz najemców lokali przy ul. Małachowskiego 2 i 4

  

            Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji wprowadzając do tematu stwierdziła, że właściciele i najemcy lokali, którzy skierowali w/w pismo nie przybyli na posiedzenie komisji z uwagi na to, że są w pracy. Dodała, że powyższe pismo wpłynęło do komisji, do Prezydenta Miasta oraz do Rady. Przypomniała, że na ostatniej sesji złożyła w tej sprawie interpelację do Prezydenta Miasta. Ponadto na ostatniej sesji Rada przekazała to pismo do rozpatrzenia Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia, stąd temat w porządku obrad dzisiejszego posiedzenia. Następnie poprosiła Prezydenta Choińskiego o zabranie głosu w przedmiotowej sprawie.

 

            Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta wyjaśnił, że nie zna tematu, gdyż sprawy dotyczące wydawania koncesji na sprzedaż alkoholu na terenie miasta leżą w gestii Prezydenta Brzezińskiego.

            

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS, a jednocześnie Przewodniczący MKRPA zabierając głos w sprawie powyższego pisma stwierdził, że w czasie, gdy MKRPA przeprowadzała swoje kontrole, w obrębie baru o którym mowa w piśmie najemców i właścicieli lokali z ul. Małachowskiego 2 i 4 panował ład i porządek. Ponadto stwierdził, że Osiedlowy Dom Kultury nie jest obiektem chronionym, więc zgodnie z obowiązującymi przepisami nie było podstaw do nie udzielenia przez Prezydenta Miasta koncesji właścicielowi baru z kebabem.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji odnosząc się do w/w wypowiedzi stwierdziła, że jej zdaniem w barach z kebabem nie powinien być sprzedawany alkohol, bo z tego typu obiektów korzystają najczęściej młodzi ludzie.

 

Radny Jan Kleczyński zabierając głos w tym temacie przypomniał, że Partia Przyjaciół Piwa weszła swego czasu do Parlamentu m.in. po to, aby wyłączyć piwo z rygorów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i to się jej udało i samorządy są bezsilne, bo tam gdzie zachowana jest odległość od obiektów chronionych Prezydent Miasta nie ma podstaw do nie udzielenia koncesji na sprzedaż piwa. Dodał, że idą kolejne rozwiązania legislacyjne aby samorządom zawiązać ręce, polegające na odebraniu samorządom dotychczasowych uprawnień dot. m.in. uchwalania wykazu obiektów chronionych, odległości od nich, itd. Przyjęcie nowych ustaw w tym zakresie przez Parlament spowoduje, że samorząd nie będzie miał żadnego już wpływu nad panowaniem nad obrotem alkoholem na lokalnym rynku.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji kończąc dyskusję w tym temacie stwierdziła, że jak wynika z w/w dyskusji obowiązujące w zakresie wydawania zezwoleń na sprzedaż piwa przepisy są takie, jakie są. Dodała, że oczekuje na odpowiedź Prezydenta na interpelację, jaką w tej sprawie złożyła na sesji. Następnie zamknęła dyskusję w tym punkcie obrad.

  

Ad. 3

  

Rozpatrzenie pism Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Łomży z dnia 26 kwietnia 2010r. – pisma w załączeniu do protokołu

  

            Pan Jan Lisiecki – Prezes Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża na wstępie swojej wypowiedzi podziękował za zaproszenie na posiedzenie komisji. Dodał, że nie wszystkich los ludzi starszych dziś obchodzi, więc tym bardziej wdzięczny jest za zaproszenie na spotkanie i chęć wysłuchania i zainteresowania się problemami tej grupy mieszkańców naszego miasta.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji odnosząc się do w/w wypowiedzi wyjaśniła Panu Prezesowi Janowi Lisieckiemu, że komisja zajmowała się sprawami rencistów i emerytów z terenu Łomży. Dodała, że Pan Prezydent Choiński na jednym z posiedzeń poświęconych problemom ludzi starszych obiecał, że w mieście Łomża w przyszłym roku być może powstanie dodatkowy lokal dla Klubu Seniora. Kończąc swoją wypowiedź raz jeszcze stwierdziła, że komisja pamięta o wszystkich społecznych sprawach w mieście.

 

Pan Jan Lisiecki – Prezes Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża kontynuując swoją wypowiedź przedstawił problemy osób zrzeszonych w PZERiI O/Łomża, zawarte w piśmie skierowanym do komisji. Dodał, że rokrocznie związek ubiegał się o środki z miasta na turnusy rehabilitacyjne dla swoich podopiecznych. W latach poprzednich otrzymywał środki i to nie małe, jednak z roku na rok są one ograniczane. W ubiegłym roku środki na turnusy rehabilitacyjne otrzymały tylko osoby z I grupą inwalidzką, natomiast w tym roku na ten cel miasto nie przeznaczyło żadnych środków. Wyjaśnił, że ludzie przychodzą do oddziału związku, dopytują kiedy i w jakiej kwocie otrzymają dofinansowanie. Związek odsyłał te osoby do MOPS, bo on jest kompetentny do udzielania odpowiedzi w tej sprawie. MOPS jest też pośrednikiem wypłacanych tym osobom środków. Wyjaśnił, że największym problemem w obecnej sytuacji jest to, że niektórzy z tych ludzi wpłacili już zadatki na sanatoria, ponieważ prawdopodobnie pracownicy MOPS obiecywali im, że środki na rehabilitację dostaną. W zaistniałej sytuacji, gdy miasto nie zabezpieczyło na 2010 rok środków na rehabilitację, ci ludzie albo stracą wpłacone zaliczki, albo będą musieli pokryć całkowity koszt uczestnictwa w sanatorium, a wielu z nich nie stać na to. Ta sprawa stała się przyczyną zwrócenia się przez władze związku do komisji z prośbą o wyjaśnienie i pomoc zabezpieczeniu pieniędzy na rehabilitację osób niepełnosprawnych w bieżącym roku. Kończąc swoja wypowiedź stwierdził, że uważa, że należałoby każde ze złożonych o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych 200 podań rozpatrywać indywidualnie, a nie jedną decyzją odmówić wszystkim. Zdaje sobie sprawę z tego, że środków samorząd ma coraz mniej ale tej grupie ludzi wsparcia należy udzielić.

 

Kolejno głos w dyskusji zabrał Pan Ryszard Goździewski – Sekretarz Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża. Popierając wypowiedź przedmówcy zwrócił się do komisji z prośbą o rozważenie możliwości dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych w br. dla osób zrzeszonych w ich związku.

 

Następnie głos w dyskusji zabrał Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS. Wyjaśnił, że przed podjęciem decyzji w sprawie podziału środków z PFRON na 2010r. dokładnie przeanalizował jaką formą dofinansowania są zainteresowane osoby niepełnosprawne. Po tej analizie postanowiono gro środków w tym roku przekazać na rehabilitację zawodową z tego względu, że tworzone są poprzez to wsparcie nowe stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych, jak też są to dodatkowe wpływy środków do budżetu miasta.  Na dzień dzisiejszy utworzonych już zostało 17 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zostało już podpisanych pięć umów na rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne. Następnie wyjaśnił, że do MOPS wpłynęły 250 podania od emerytów i rencistów na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz 54 podania dla ich opiekunów. Ponadto stwierdził, że informował komisję, że w tym roku podjęto decyzję o dofinansowywaniu rehabilitacji dla dzieci.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji stwierdziła, że Komisja otrzymała tylko projekt uchwały w sprawie podziału środków, jednak nie otrzymała szczegółowej informacji na temat omawianej przez Dyrektora MOPS uchwały. Komisja nie znała sytuacji i sprawy, o której mówił Pan Jan Lisiecki i Pan Ryszard Goździewski – przedstawiciele Zarządu PZERiI. Komisja uzyskała informację, że samorząd uzyskał mniej środków, i że trzeba je jakoś podzielić, jednak komisja nie otrzymała informacji, że emeryci i renciści nic na turnusy rehabilitacyjne nie dostali.

 

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS kontynuując swoją wypowiedź stwierdził, że w związku z tym, że w 2010 roku samorząd otrzymał znacznie mniej środków, postanowiono wszystkie środki skierować na rehabilitację zawodową, gdyż to działanie przez okres 3 lat będzie dawało wymierne efekty. Ponadto zabezpieczona została kwota: 40.842zł na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, 15tys.zł na wykonanie podjazdu dla osoby niepełnosprawnej oraz kwotę 44.936zł na takie rzeczy jak np. cewniki, czy protezy. Stwierdził, że ogółem w 2010r. miasto otrzymało kwotę o 200tys.zł mniejszą niż w roku 2009. Trzeba było więc ograniczyć pewne wydatki.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji ponownie zabierając głos w dyskusji stwierdziła, że Pan Dyrektor Jagielak wspominał w swojej wypowiedzi, że jeszcze jakieś środki na rehabilitację w tym roku mają wpłynąć do budżetu miasta.

 

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS wyjaśnił, że tak, że na przełomie września i października miasto otrzyma dodatkowe środki, ale one w całości zostaną skierowane na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, bo na te cele środki pod koniec roku można jeszcze szybko wydatkować.

 

Kolejno głos w dyskusji zabrał radny Jan Kleczyński. Na wstępie skierował słowa uznania do Pana Jana Lisieckiego i Pana Ryszarda Goździewskiego za ich społeczną, ciężką pracę na rzecz ludzi starszych z terenu naszego miasta. Następnie zwrócił się do nich z zapytaniem, czy są w posiadaniu listy osób, które wpłaciły już zaliczki na poczet turnusów rehabilitacyjnych, jakiej liczby osób to dotyczy i jaka kwota musiałaby być ze strony miasta na ten cel zabezpieczona.

 

Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta zwrócił się do pana Jana Lisieckiego z prośba o poinformowanie członków komisji, jak w latach ubiegłych wyglądało dofinansowanie przez miasto turnusów rehabilitacyjnych, ile osób z nich korzystało i jakie środki na ten cel samorząd przekazywał.

 

Pan Jan Lisiecki – Prezes Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża wyjaśnił, że przez okres 3 ostatnich lat liczba osób chętnych do wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne była mniejsza niż w roku 2010. W tym roku wyjątkowo dużo podań wpłynęło. Następnie, odnosząc się do zapytania radnego Jana Kleczyńskiego stwierdził, że jego zdaniem błędem było to, że pracownicy MOPS obiecywali ludziom, że otrzymają dofinansowanie i kazali czekać na decyzję w sprawie kwoty, jak na ten cel wpłynie do kasy MOPS. Ci ludzie słuchali tego i wpłacali zaliczki. Zarząd Oddziału PZERiI nie prowadzi jednak ewidencji osób, które te zaliczki wpłaciły, nie może więc radnemu Kleczyńskiemu udzielić odpowiedzi. Zarząd związku nie spodziewał się takiej sytuacji, bo co roku jakieś środki na rehabilitację mieszkańcy Łomży otrzymywali. Uważa, że taką ewidencję posiada MOPS.

 

Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta zabierając głos w tym temacie poprosił o życzliwe podejście, o wyrozumiałość w tym roku, że z uwagi na wielki niedobór środków, nie ma ich na turnusy rehabilitacyjne, że były ważniejsze sprawy do dofinansowania przez miasto. Dodał, że w następnym budżecie będzie o tym samorząd pamiętał, bo na dziś innej możliwości nie widzi, bo nie ma wolnych środków w budżecie miasta, a te na rehabilitację społeczną i zawodową już zostały uchwałą Rady dawno podzielone.

 

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS zwrócił się do Pana Lisieckiego z prośbą o podanie nazwisk pracowników MOPS, którzy obiecywali zgłaszającym się ludziom, że otrzymają dofinansowanie. Dodał, że dopóki nie przyszła decyzja o wielkości środków, pracownicy MOPS nie mogli obiecać ludziom tego tym bardziej, że już na początku roku było wiadomo, że ogólna pula środków na ten rok będzie dużo mniejsza, i że w związku z tym turnusy będą obcięte nawet do zera. W związku z tym uważa, że żaden pracownik nie mógł obiecać zgłaszającym się interesantom, że dostaną dofinansowanie. Następnie wyjaśnił, że przy tak małej ilości środków nie wiedziałby nawet jak te środki przydzielić na turnusy, by potem nie było odwołań, że pan X dostał, a Pan Y nie. Dlatego podjęto decyzję o dofinansowaniu w tym roku turnusów dla dzieci.

 

Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta zabierając ponownie głos w tym temacie zwrócił się do przedstawicieli PZERiI z prośbą o zastanowienie się, przemyślenie i wypracowanie zasad, na podstawie których w kolejnych latach przyznawane byłyby środki na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, bo nie sądzi, że środki, jakimi miasto będzie dysponowało wystarczą dla wszystkich zainteresowanych. Niemniej jednak obiecał pamiętać na przyszłość o tej grupie mieszkańców dodając, że po raz pierwszy nie udało się wesprzeć ich finansowo.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji zwróciła się do Dyrektora MOPS z prośbą o podanie informacji, jaka kwota ogólnie z budżetu miasta została w 2010 roku przeznaczona dla emerytów i rencistów.

 

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS wyjaśnił, że nie ma podziału tych środków na grupy wiekowe, lecz na zadania. Wyjaśnił, że ogólnie na turnusy rehabilitacyjne w budżecie roku 2010 jest zapisana kwota 40.842zł, na likwidację barier architektonicznych kwota 15tys.zł oraz na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze kwota 44.930zł. Dodał, że na koniec roku będzie mógł przekazać komisji szczegółową informację jakie zadania na jaką kwotę konkretnie zostały dofinansowane ze środków PFRON.

 

Pan Jan Lisiecki – Prezes Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża odnosząc się do wypowiedzi Prezydenta Choińskiego wyjaśnił, że PZERiI nie bierze udziału w przyznawaniu środków mieszkańcom miasta, nie może opracowywać też żadnych zasad i kryteriów ich podziału. Związek służy pomocą i rada ludziom w nim zrzeszonym, kierując ich do właściwych instytucji. Następnie stwierdził, że zasady dot. przydziału środków na turnusy do roku bieżącego sprawdzały się bardzo dobrze. W MOPS jest doskonale wręcz opracowana polityka ich rozdziału i to do tej pory mieszkańcom miasta odpowiadało. Dopiero w tym roku stało się inaczej. Odpowiadając na zapytanie Dyrektora Jagielaka stwierdził, że informację o tym, żeby ludzie czekali, zapisywali się na turnusy przekazywali ci pracownicy MOPS, którzy tymi sprawami się zajmują. To jest oczywiste, że kto się tą sprawą zajmuje, ten informuje. Nikt inny. Kończąc swoją wypowiedź stwierdził, że nie ma żadnych uwag do Dyrektora Jagielaka, bo wie, że może realizować na tyle zadania, na ile starcza mu środków. Trochę zaskoczyła zainteresowanych forma odpowiedzi, która spowodowała ich rozgoryczenie. Potwierdza to osobiście, bo nie można ludziom obiecywać, a potem powiedzieć, że pieniędzy nie dostaną.

 

Radna Wanda Mężyńska zabierając głos w dyskusji zwróciła się z zapytaniem do Dyrektora MOPS, czy jeśli przyjdą jesienią dodatkowe środki, to emeryci i renciści mogą liczyć na wsparcie miasta, na dofinansowanie do turnusów.

 

Pan Wiesław Jagielak – Dyrektor MOPS wyjaśnił, że jeśli w trakcie roku wpłyną dodatkowe środki i Prezes PZERiI pomoże w ich zagospodarowaniu wskazując osoby, to nie widzi przeszkód, by takie wsparcie ta grupa ludzi jeszcze w tym roku otrzymała. Dodał, że takie działanie odbędzie się jednak kosztem nie wykonania innych zadań.

 

Następnie głos w dyskusji zabrał radny Jarosław Kozłowski. Zwrócił się do Prezydenta Choińskiego z prośbą o pomoc w zorganizowaniu PZERiI transportu żywności z Suwałk do Łomży. Dodał, że z informacji jakie posiada wynika, że taka żywność zalega magazyny w Suwałkach, a jest przeznaczona dla osób starszych, samotnych z naszego miasta. Uważa, że miasto jako organ prowadzący przedsiębiorstwa komunalne, czy też właściciel spółek miejskich mogłoby pomóc w zapewnieniu sprzętu kołowego, który tę żywność przetransportowałby do Łomży, dla osób potrzebujących. Stwierdził, że osobiście służy czasem i pomocą w załadunku tej żywności.

 

Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta odnosząc się do w/w wypowiedzi stwierdził, że nie widzi problemu w udzieleniu pomocy związkowi w zorganizowaniu transportu. Zwrócił się do Prezesa związku z prośbą o złożenie na ręce Prezydenta Miasta stosownej prośby na piśmie. Jest przekonany, że jeśli taka prośba wpłynie, Prezydent poprosi odpowiednie służby o wsparcie.

 

Pan Jan Lisiecki – Prezes Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów O/Łomża podziękował radnemu Kozłowskiemu za oferowaną pomoc. Stwierdził jednak, że procedury przy transporcie i dystrybucji tej żywności są tak restrykcyjne, że związek musiał zrezygnować z jej dowozu z Suwałk. Domówił się natomiast z PKPS w Łomży i stąd tę żywność bierze i przekazuje potrzebującym, a z transportem nie ma na terenie miasta żadnego problemu.

 

Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji zamykając dyskusję w tym temacie podziękowała przedstawicielom PZERiI za udział w posiedzeniu komisji. Jednocześnie zapewniła, że komisja pamięta zawsze również o potrzebach ludzi starszych.

  

Ad. 5

  

Przyjęcie informacji z wykonania placu zabaw przy ul. Wojska Polskiego 161  A, B, C i D

  

            Pan Krzysztof Choiński – Zastępca Prezydenta Miasta wyjaśnił, że Dyrektor MPGKiM poruszył sprawę wykonania placu zabaw na w/w terenie na spotkaniu Wspólnoty Mieszkaniowej. Wspólnota tematu nie podjęła, uzasadniając tym, że są sprawy pilniejsze do wykonania na osiedlu, jak np. docieplenie budynków, bieżące remonty, itp. W związku z powyższym podjęta została decyzja, że dzieci zamieszkujące w/w osiedle będą korzystały z placu zabaw znajdującego się na terenie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, zgodnie z regulaminem obowiązującym na tym placu zabaw. Dodał, że Pani Dyrektor ZSP nr 8 ma zabezpieczone środki na doposażenie placu zabaw, natomiast w budżecie miasta na ten cel pieniędzy nie ma. W budżecie miasta jest natomiast zabezpieczona kwota 200tys.zł na place zabaw przy przedszkolach publicznych. Dokumentacja techniczna zagospodarowania placów zabaw dla dzieci została już wykonana, sporządzona jest kalkulacja i w tym roku część placów zabaw zostanie już doposażona w zabawki. W następnych latach place zabaw będą stopniowo doposażone. Będą więc na  omawianym terenie – w pobliżu bloków przy ul. W. Polskiego 161 dostępne dwa place zabaw dla dzieci. Pierwsze elementy na placach zabaw w przedszkolach będą montowane w lipcu br. Uważa więc, że nie ma zasadności wykonanie kolejnego placu zabaw dla dzieci w tej części miasta. Nie ma też zasadności przenoszenie placu zabaw z ośrodka na teren między blokami przy W. Polskiego 161, ponieważ plac zabaw przy Ośrodku rewalidacyjno-Wychowawczym jest dostępny dla wszystkich dzieci z osiedla.

 

            Radna Alicja Bandzul - Przewodnicząca komisji odnosząc się do wypowiedzi Prezydenta Choińskiego stwierdziła, że jest to sprawa bardzo poważna i bardzo przykra, gdyż już w 2007 roku – są na to dowody w dokumentach urzędowych – Rada Miejska uchwałą przyjęła kwotę 10.000zł na wykonanie placu zabaw na Osiedlu Maria – i te 10tys.zł się gdzieś rozpłynęło, a były w tej sprawie też piękne obietnice Pana Prezydenta Brzezińskiego. Nie wie więc dlaczego na dzisiejszym spotkaniu Pan Prezydent Choiński informuje komisję, że nie ma na ten plac zabaw pieniędzy. W kolejnym roku – 2008 były obietnice zarówno Prezydenta Brzezińskiego, jak i Prezydenta Choińskiego, gdyż były realizowane place zabaw na osiedlach gdzie są wspólnoty mieszkaniowe, miał być też wykonany plac zabaw w obrębie bloków przy ul. W. Polskiego 161. Wykonano ładne place zabaw na innych osiedlach, a na tym osiedlu w dalszym ciągu takiego placu zabaw nie ma. Na Osiedlu Maria również dzieci nie mają gdzie się bawić. Dodała, że Pan Prezydent Brzeziński wielokrotnie wykonanie tam placu zabaw obiecywał. Były nawet malutkie dziewczynki z wizytą u Prezydenta Brzezińskiego, z pięknymi bukiecikami polnych kwiatów i dziękowały mu za wspaniałe obietnice doposażenia placów zabaw. Dziś dowiaduje się, że Pan Dyrektor MPGKiM zrobił spotkanie ze Wspólnotą i placów zabaw nie będzie. Wspólnota to jeden temat, a pieniądze z budżetu miasta na place zabaw to drugi temat. W budżecie środki na to były, a to, że Wspólnota składkowych środków na place zabaw nie chce przekazać, to bardzo dobrze, bo chce je przeznaczyć na docieplenie bloków. Mimo obietnic, Pan Prezydent słowa nie dotrzymał, a to on, a nie Rada dysponuje pieniędzmi z budżetu miasta. Nadal więc na tym terenie nie będzie żadnego placu zabaw i gier dla dzieci i młodzieży, pozostają im tylko ulice. Prosiła o to 4 lata, o drobne rzeczy, nie wymagające dużych nakładów. Były środki na to wpisane w budżecie miasta na 2007 rok i przyjęte uchwałą Rady, z czego Prezydent się nie wywiązał. Dowody na to, że były obietnice i zaplanowane na ten cel środki znajdują się w dokumentach urzędowych.

  

Ad. 6

  

Sprawy różne:

  

            Radny Jan Kleczyński złożył na piśmie wniosek o przygotowanie pisma do PFRON, które przedstawi potrzeby emerytów i rencistów w zakresie turnusów rehabilitacyjnych – wniosek w załączeniu do protokołu.

 

            W wyniku głosowania Komisja wniosek przyjęła jednogłośnie – 4 głosami za.

              Więcej spraw różnych nie zgłoszono. W związku z powyższym Przewodnicząca obrad zamknęła posiedzenie komisji.  

Na tym protokół zakończono.

   
  • Data powstania: Data powstania: czwartek, 10 cze 2010 11:37
  • Data opublikowania: czwartek, 10 cze 2010 11:40
  • Data przejścia do archiwum: środa, 22 gru 2010 12:27
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej